Teroristé, zločinci a žoldnéři, hovořil na téma uprchlíků vrcholný generál USA

02.03.2016 13:47

Vrchní velitel sil NATO v Evropě generál Philip Breedlove uvedl ve svém úterním vystoupení v branném výboru amerického Senátu, že mezi migranty mířícími do Evropy jsou i teroristé, zločinci a žoldnéři. Píše o tom server Novinky.cz s odvoláním na agenturu AP.

Teroristé, zločinci a žoldnéři, hovořil na téma uprchlíků vrcholný generál USA
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů
reklama

Podle Breedlova se Islámský stát již dnes infiltruje do řad blízkovýchodních migrantů. Šíří se jako rakovina a volí evropskou cestu, neboť zde zažívají minimální odpor. Ohrožují tak bezpečnost evropských národů i Spojených států amerických, uvedl generál. 

Jak následně informovala agentura Reuters, obavy tlumočené Breedlovem už v USA vedly ke snahám omezit zákonem počty syrských a iráckých přistěhovalců mířících do země. Zákon schválený Sněmovnou reprezentantů však zablokoval Senát. 

Generál následně v Senátu uvedl fakt, že situaci v Sýrii podle něj výrazně zhoršila vojenská operace Ruska. Podle jeho názoru se Rusko snaží jen posílit pozice syrského prezidenta Bašára Asada a terorizují svými údery civilisty. Jediným cílem je tak prý to, že lidé v Sýrii se dají do pohybu a vytvoří se tak problémy jiným státům. Podněcování uprchlického exodu podle něj vyhovuje ruským plánům rozdělovat NATO a Evropskou unii. 

„Rusko si zvolilo cestu nepřátelství a stalo se dlouhodobou existenční hrozbou pro Spojené státy a jejich evropské spojence a partnery,“ konstatoval následně Breedlove s odkazem na konflikt na Ukrajině a napětí v Gruzii nebo v Moldavsku. 

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…