Těžké dusno v ČSSD. Kamery zaznamenaly jízlivou přestřelku Škromacha s Dienstbierem

28.10.2013 9:16

Dusno v Lidovém domě po vyhlášení volebních výsledků asi nejlépe ilustruje výměna názorů mezi dvěma příslušníky obou stranických křídel, která se odehrála před nedělním jednáním stranického předsednictva. Jejími účastníky byl rozčilený místopředseda Zdeněk Škromach a žoviální senátor Jiří Dienstbier. Záběry ze zákulisí ČSSD přinesla ČT v pořadu 168 hodin.

Těžké dusno v ČSSD. Kamery zaznamenaly jízlivou přestřelku Škromacha s Dienstbierem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Škromach
reklama

Když Zdeněk Škromach v sobotu přicházel do Lidového domu, oslovila jej reportérka České televize s dotazem, co říká volebnímu výsledku dvacet dva procent, který v té době průzkumy ČSSD přisuzovaly (ten skutečný byl pak ještě o dvě procenta horší - pozn. red.) Škromach se domníval, že výsledkem je 32 procent, a když jej redaktorka opravila, vyjádřil názor, že „to bude nějaký překlep. Určitě to bude více“.

V neděli odpoledne se pak mělo ve stranickém sídle sejít Grémium ČSSD, a před jeho zahájením Škromach před kamerou ČT absolvoval přestřelku se zástupcem opačného křídla strany. „Člověk se občas něco dozví,“ vykládal novinářům na dvoře Lidového domu senátor Jiří Dienstbier s tím, že někteří jeho straničtí kolegové rozhodně nemají čistý štít.

„Tak já na vás také vím spoustu věcí,“ vstoupil do debaty místopředseda strany a Dienstbierův senátní kolega Zdeněk Škromach. Dienstbier mu s úsměvem, který se ale stal trochu křečovitým, odpověděl, že „to dělá někdo úplně jinej“.

„Jo, Jiří, vy se furt smějete, ale on vám ten smích dojde,“ poznamenal Škromach. Dusnou atmosféru se pokusil uklidnit přihlížející programový expert ČSSD Otto Novotný výzvou „Hergot, nevyhrožuj, Zdeňku“, místopředseda Senátu se však už nedal zastavit a obořil se i na něj. „Oto, ty s těmi tvými průzkumy už radši nemluv, prosím tě,“ utrhl se na tvůrce programu sociální demokracie. „Tys nám předvídal krásné zítřky,“ poznamenal posměšně, načež se s ostatními členy vedení odebral na jednání.

V tu chvíli do debaty opět vstoupil Dienstbier, který poznamenal, že „lidé, kteří chtěli sestřelit vlastního šéfa už na začátku kampaně, by měli mlčet“.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

21:02 Moravec lhal. Zde je důkaz. Kauza Prymula má po show ČT nový rozměr

Moderátor Václav Moravec se zřejmě dopustil fámy, když informoval o slavné vyšehradské schůzce. Celá…