„Oni mají zájem o naše stíhačky, o tu naši nejnovější stíhačku, to je skutečně hi-tech vojenská technika,“ uvedl Babiš. Thajské letectvo provozuje desítky strojů L-39 starší generace, některé z nich už dřív nahradilo jihokorejskými letouny T-50TH.
Letoun L-39NG je z velké části vyroben z kompozitních materiálů. Sériová výroba začne v roce 2020, v říjnu byl představen takzvaný předsériový stroj, který má poprvé vzlétnout na konci letoška. Letoun má větší dolet než jeho předchůdce, lepší aerodynamické vlastnosti, je bezpečnější a lehčí. Na dodání nového letounu Aero už dříve získalo několik zakázek, například do Portugalska, USA či Senegalu. Cena letounu se pohybuje řádově v desítkách milionů dolarů.
Český premiér se dnes v Elysejském paláci zúčastní slavnostní večeře, kterou hostí francouzský prezident Emmanuel Macron. Pokud bude příležitost, chce Babiš večeři využít i k tomu, aby si se svým thajským protějškem Prajutchem Čan-Očou pohovořil. Pozvání dostalo asi 130 státníků.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Kolik Vašich stížností na p.Babiše, vládu a ČR jste již odeslali na Evropskou komisi
a kolik jich bylo vyřízeno ? děkuji
Další články z rubriky
20:00 Váš život zdraží. Zmizí známé produkty. EU zavádí velkou obalovou revoluci
Blíží se velká obalová revoluce. Evropské nařízení PPWR začne být účinné od 12. srpna letošního roku…
- 8:52 „Dejte Zemanovi Řád Bílého lva a seberte ho Zelenskému.“ Vyhrocené názory umělců na státní vyznamenání
- 21:16 EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák
- 20:33 Proč se máme pořád omlouvat? Historik Jandl o sudetských Němcích
- 19:27 Temná čísla ČT. Nacher odhalil znepokojivé věci
- 19:20 Osm miliard. To „nikoho nezabije“. Výborný našel peníze pro školství



