Ti zoufalci z ODS a TOP 09... Odvázaný noční rozhovor Andreje Babiše

12.10.2014 7:45 | Zprávy

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se raduje z výsledků obecních voleb. Je přesvědčen, že jeho hnutí je faktickým vítězem. V nočním rozhovoru pro iDnes.cz vyloučil vyjednávání o koalici s TOP 09 i s ODS. „Vždyť stačí ty zoufalce z TOP 09 a ODS poslouchat, co vykládají. Oni stále lžou, že nemáme program.“

Ti zoufalci z ODS a TOP 09... Odvázaný noční rozhovor Andreje Babiše
Foto: Radim Panenka
Popisek: Andrej Babiš v Paříži

Šéf hnutí ANO si nemyslí, že by nově zvolení zastupitelé nedrželi stranickou linii a slibuje rychlý konec každému, kdo by nějak selhal. A to i přes to, že zbavit někoho mandátu je těžké. „Na komunální úrovni to beru pragmaticky. Pokud se někdo zpronevěří etickému kodexu nebo morálním hodnotám, tak ho vyškrtneme,“ říká rezolutně.

Hnutí ANO v Praze porazilo TOP 09, ale jen o jeden mandát. Andrej Babiš pro Idnes.cz potvrdil, že v Praze s ní vylučuje povolební spolupráci a domnívá se, že k ní nedojde ani na jiných místech republiky. „TOP 09 nás stále napadá, už není důvod s nimi jednat,“ říká.

Z toho co řekl Babiš v rozhovoru vyplývá, že navzdory slušnému výsledku ODS v Praze vůbec neuvažuje o případné spolupráci s touto stranou. „A kdo říkal, že s nimi budeme jednat? Vždyť stačí ty zoufalce z TOP 09 a ODS poslouchat, co vykládají. Oni stále lžou, že nemáme program,“ vysvětlil. Postavení ANO je podle něj silné. „My jsme ale hlavní pravicová strana. Ty zkorumpované TOP 09 a ODS… Nás volí pravicoví voliči,“ tvrdí o svém hnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zklamaný Petr Kramný bojuje dál. Řekl nám o své další naději

4:44 Zklamaný Petr Kramný bojuje dál. Řekl nám o své další naději

Odsouzený Petr Kramný je zklamán tím, že ESLP odmítl jeho stížnost. Jak však řekl ParlamentnímListům…