Ti zoufalci z ODS a TOP 09... Odvázaný noční rozhovor Andreje Babiše

12.10.2014 7:45 | Zprávy
autor: dkr

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se raduje z výsledků obecních voleb. Je přesvědčen, že jeho hnutí je faktickým vítězem. V nočním rozhovoru pro iDnes.cz vyloučil vyjednávání o koalici s TOP 09 i s ODS. „Vždyť stačí ty zoufalce z TOP 09 a ODS poslouchat, co vykládají. Oni stále lžou, že nemáme program.“

Ti zoufalci z ODS a TOP 09... Odvázaný noční rozhovor Andreje Babiše
Foto: Radim Panenka
Popisek: Andrej Babiš v Paříži

Šéf hnutí ANO si nemyslí, že by nově zvolení zastupitelé nedrželi stranickou linii a slibuje rychlý konec každému, kdo by nějak selhal. A to i přes to, že zbavit někoho mandátu je těžké. „Na komunální úrovni to beru pragmaticky. Pokud se někdo zpronevěří etickému kodexu nebo morálním hodnotám, tak ho vyškrtneme,“ říká rezolutně.

Hnutí ANO v Praze porazilo TOP 09, ale jen o jeden mandát. Andrej Babiš pro Idnes.cz potvrdil, že v Praze s ní vylučuje povolební spolupráci a domnívá se, že k ní nedojde ani na jiných místech republiky. „TOP 09 nás stále napadá, už není důvod s nimi jednat,“ říká.

Z toho co řekl Babiš v rozhovoru vyplývá, že navzdory slušnému výsledku ODS v Praze vůbec neuvažuje o případné spolupráci s touto stranou. „A kdo říkal, že s nimi budeme jednat? Vždyť stačí ty zoufalce z TOP 09 a ODS poslouchat, co vykládají. Oni stále lžou, že nemáme program,“ vysvětlil. Postavení ANO je podle něj silné. „My jsme ale hlavní pravicová strana. Ty zkorumpované TOP 09 a ODS… Nás volí pravicoví voliči,“ tvrdí o svém hnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…