Tisíc lidí a jeden protestující na náměstí. A ČT k němu hned přiběhla, protože to je pro ni zajímavé, posmíval se Zeman z pódia

17.02.2017 13:40

Prezident Miloš Zeman se závěrem své návštěvy Královéhradeckého kraje setkal s občany Nové Paky. I přes sychravé počasí jich na setkání přišlo několik set.

Tisíc lidí a jeden protestující na náměstí. A ČT k němu hned přiběhla, protože to je pro ni zajímavé, posmíval se Zeman z pódia
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman
reklama

„Jsou politici, kteří se shovívavým úsměvem vám říkají "obyčejní lidé". A já si myslím, že to je papalášství. Nikdo není obyčejný. Někdo zplodil dítě, někdo zasadil strom, někdo postavil dům,“ sdělil úvodem Zeman s tím, že rád s občany diskutuje. I proto nikdy nechce mluvit dlouho.

První dotaz pak směřoval k bývalému Zemanovu poradci Miroslavu Šloufovi. „S Mirkem Šloufem jsem přibližně čtyři roky nemluvil. A z toho vyplývá, že nevím, co si o mé kandidatuře myslí. Nejsem spiritista, a tak to opravdu nevím,“ řekl Zeman muži, který se ujal mikrofonu jako první s tím, že není Zemanův volič ani fanoušek.

Dále se vyjádřil i k rozprodávání zlatého pokladu České republiky, o němž v minulých dnech informovala média. „Zlaté rezervy ČNB prodal její bývalý, vlastně předbývalý guvernér, který se jmenoval Josef Tošovský. Pozdější předseda vlády, který v současné době pracuje v bance pro mezinárodní platby v Basileji. Teď už není co prodávat. Teď už je jen malý zbytek, který se používá pro ražení mincí a podobně. Ale protože naše televize je občas sto let za opicemi, tak si toho všimla s více než desetiletým zpožděním,“ uvedl k tomu.

Zmínil se i o tom, že by měl být ruským agentem. „Včera jsem viděl docela pozoruhodný transparent. Na jednom z náměstí, které jsem navštívil, bylo asi tisíc lidí a jeden protestující. Hned k němu přiběhla ČT, protože pro ni je to zajímavé. Ten transparent ukazoval Donalda Trumpa, mě a Vladimira Putina. Podle tohoto transparentu jsem ruský agent, čínský agent, i když čínský prezident na něm nebyl, a americký agent. I když jsem pro přátelské vztahy s Ruskem, Čínou i USA, jsem a budu agent ČR,“ sdělil. Vyjádřit se k tomu, zda bude znovu kandidovat na post prezidenta, nechtěl. „Až 10. března,“ uvedl.

Našel jste Peroutkův článek? Ano, pět

„Nalezl se již údajný článek novináře Ferdinanda Peroutky o nacistickém vůdci Adolfu Hitlerovi?“ zeptal se další návštěvník náměstí. „Našlo se dokonce pět Peroutkových článků. Ten jeden, Hitler je gentleman, se zatím bohužel nenašel. Našlo se zbývajících pět. A já vám z nich ocituji jednu větu. ‚Německá půda ještě nikdy nezrodila tak velkou osobnost, jako je Adolf Hitler.‘ Podepsán Ferdinand Peroutka. Soudce těchto pět článků přečetl a konstatoval, že jsem měl pravdu v tom, že Peroutka byl fascinován nacismem. Odsoudil mě také k omluvě za to, že se ještě nenašel článek Hitler je gentleman. Je důležité znát všechna fakta,“ řekl k tomu Zeman s tím, že se ale omluví až tehdy, bude-li zamítnuto jeho dovolání.

Když se jej další návštěvník zeptal na to, co mu říkají Romové, odvětil. „Romové jsou jedna z etnických skupin. Jsou potíže s jejich integrací do české společnosti. A je snaha tyto potíže řešit různým způsobem. Můj způsob spočívá v tom, že každý, kdo odmítá práci, má být pouze na existenčním minimu, a to nezávisle na tom, jestli je Rom, nebo není Rom. Já znám i spoustu bílých flákačů,“ řekl.

Sako nakřivo

Malý školák se pak prezidenta zeptal, proč měl nakřivo sako v den, kdy přednášel své Vánoční poselství. „Měl jsem nejen sako nakřivo, ale měl jsem i kravatu nakřivo. Příliš mně lichotíš,“ sdělil Zeman.

„Proč v Americe vládne Donald Trump?“ zeptal se další školák. „Amerika je taková zvláštní země, kde probíhají svobodné volby. Už několik staletí. A koho si občané zvolí ve svobodných, tajných volbách, tak ten pak vládne Americe,“ řekl Zeman a vysvětloval školákovi i systém volitelů.

Závěrem pak Zeman podepsal pamětní knihu a připnul pamětní stuhu prezidenta republiky na prapor města. „Slunce v duši,“ popřál lidem před převzetím daru – obdržel kamenný strom a výrobky z novopackého pivovaru.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat

18:23 Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat

Hudebník a bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek na sociální síti zkrit…