Tisíce lidí dostaly email od "syna Miroslava Kalouska". I my jsme žasli, co se v něm píše

5. 11. 2018 8:37

ParlamentníListy.cz obdržely v neděli hned z několika stran emailovou zprávu, která má vcelku výstižný nadpis: "Syn Kalouska -Mladý Míra napsal občanům naší země..." Zcela evidentně se jedná o "vtip", jehož cílem má být získání pozornosti adresátů. Co už tak humorné není, to je obsah uvedeného mailu. Ten se totiž plně staví za premiéra Babiše a útočí především na expremiéra Sobotku či podnikatele Bakalu.

Tisíce lidí dostaly email od "syna Miroslava Kalouska". I my jsme žasli, co se v něm píše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti Babišově vládě podporované komunisty před budovou sněmovny. Když mezi demonstranty zavítal Miroslav Kalousek dočkal se vřelého přijetí za skandování svého jména
reklama

Anketa

Vadí vám, že Jarek Nohavica osobně přijal medaili od Putina?

6%
94%
hlasovalo: 24731 lidí
Bývalý ministr financí a předseda TOP 09 děti má. Syna a dceru, jejichž soukromí bedlivě střeží. I kvůli tomuto faktu se neznámý pisatel zřejmě rozhodl lavinovým efektem šířit text, který má mít na svědomí právě Kalousek junior. Obsahem emailu, jak níže sami uvidíte, není snaha o zesměšnění bývalé vládnoucí garnitury, jako například expremiéra Topolánka, jeho uvězněného kamaráda Marka Dalíka, zbrojařské aktivity podnikatele Hávy, kauzy kolem Vlasty Parkanové a dalších. Jde o ryzí podporu současného šéfa kabinetu Andreje Babiše.

„Dámy a pánové, občané této země, dovoluji si v souvislosti se současnou politickou situací napsat několik faktických poznámek o občanovi ing. Babišovi," stojí v úvodu mailu, který zdůrazňuje dosavadní úspěchy premiéra a předsedy hnutí ANO.

Babiš prý odesílá celý svůj plat na charitu, byl prvním ministrem financí, který sestavil vyrovnaný rozpočet s přebytkem, „jako fyzická osoba odvedl do státní pokladny daně z příjmu v řádu stovek miliónů" a zaměstnává několik desítek tisíc lidí. Ačkoli řada čtenářů emailu nepátrala po skutečném autorovi, že nepůjde o syna Miroslava Kalouska, bylo jasné hned z několika důvodů.

Na jednom místě je například věta: „Soudruzi Sobotka a Kalousek v době, kdy vykonávali za tučný plat funkci ministra financí, zadlužili tuto zemi o cca 900 miliard. Soudruh Sobotka ještě navíc prodal OKD Bakalovi za 4 miliardy a ten následně vytěžil z OKD 114 miliard. Pak jim OKD hodil zpět na hlavu a opět Sobotka nařídil vládním usnesením Babišovi, aby do OKD nalil dalších 700 miliónů."

Závěr emailu? Zjevné nahnání strachu. „...neuvědomují si, že ing. Babiš klidně může nejen odejít z politiky, ale také může převést všechny své firmy do daňových rájů - tudíž nebude zde platit daně a sám se může odstěhovat třeba do Švýcarska jako Bakala a vykašlat se na tento bordel jménem Česká republika."

Rozesílání hromadných emailů podobného znění zažilo Česko především v době prezidentské kampaně. Své informace o tom přinesla řada médií, a to včetně těch veřejnoprávních. Postiženi těmito aktivitami byly i ParlamentníListy.cz, které společnost Centrum.cz nechala blokovat emaily, v nichž byl na naše stránky odkaz.

Jak jsme uvedli v únoru: ParlamentníListy.cz poté, co získaly velmi jasné indicie o cenzuře ve společnosti Economia, oslovily tamní manažery s prosbou o vyjádření. „Od našeho dodavatele, který pro nás zaštiťuje bezpečnostní prvek pro zlepšení ochrany před spamem, jsme dostali vyjádření, že e-maily, kde se vyskytovaly i Parlamentní listy, byly zneužívány pro rozesílání spamu při prezidentských volbách. Na základě stížností od uživatelů a zákazníků došlo k blokaci,“ konstatovala za Centrum.cz produktová manažerka Iva Fingerová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

7:31 Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

Bylo to na akci Milionu chvilek pro demokracii, kde zakladatel hnutí Praha Sobě Jan Čižinský odhalil…