Tisíce stránek, důkazy se množí. „Jen v Česku jako by se zastavil čas.“ Kde vázne šetření covidu?

05.06.2024 22:01 | Reportáž

Druhý seminář na covidové téma v Poslanecké sněmovně nepřinesl dobré zprávy a zatím ani nejsme svědky zlepšení informovanosti společnosti médii, ani nevidíme více politiků, kteří by se problematice chtěli věnovat. „Ve Spojených státech i jinde ve světě probíhají vyšetřování, vrší se tisíce stránek, které dokumentují rozsáhlá selhání exekutivy, justice, lékařského a akademického establishmentu. Jen v Česku jako by se zastavil čas,“ zhodnotil aktuální stav matematik Tomáš Fürst, který se covidovému období soustavně věnuje. Lékař Vladimír Čížek varoval, co nám hrozí z dokumentů Světové zdravotnické organizace v případě opakování pandemie z let 2020–2021.

Tisíce stránek, důkazy se množí. „Jen v Česku jako by se zastavil čas.“ Kde vázne šetření covidu?
Foto: Hans Štembera
Popisek: MUDr. Vladimír Čížek na semináři Analýza proticovidových opatření konaný pod záštitou poslance Zlínského na půdě sněmovny

Nejednou během semináře „Analýza proticovidových opatření“ zaznělo, že lidé jsou nepoučitelní a že až přijde další epidemie, bude se vše opakovat v bleděmodrém jako při pandemii covidu-19. „Bez patřičné analýzy chybných, přemrštěných a společnost poškozujících opatření nelze předejít opakování těchto chyb. Poučme se od našeho imunitního systému, který si po každé prodělané infekci zakládá paměťovou banku obranných buněk a opakovaně zkoumá nebezpečnost nových patogenů, jestli už se s ním někdy dříve potkal, či nikoli. Na základě mimořádně pečlivé analýzy nebezpečí potom spouští přiměřenou reakci, jejímž účelem je likvidace patogenu při minimálním poškození vlastního organismu. Pokud tak imunitní systém daného organismu neučiní, je takový organismus evolucí dříve či později eliminován jako neživotaschopný nebo nekonkurenceschopný,“ uvedl poslanec Vladimír Zlínský, pod jehož záštitou se seminář ve Sněmovně konal.

Lékař Vladimír Čížek, který své vystoupení nazval „Pandemická smlouva WHO a IHR – ďábel se skrývá v detailu“, předeslal, že sice není odborník na WHO (World Health Organization), Světovou zdravotnickou organizaci, ale že se pokusil jako lékař seznámit se s dokumentem IHR (International Health Regulations), Mezinárodního zdravotního řádu. „Když si to člověk přečte podruhé nebo potřetí, zjistí, že se tam skrývá pár zajímavých detailů. Shodou okolností zrovna minulý týden se sešlo World Health Assembly (Světové zdravotnické shromáždění) a jednání o těchto dokumentech se zúčastnila česká delegace v čele s ředitelem pro legislativu a právo Ministerstva zdravotnictví Radkem Policarem, známým zastáncem digitálních očkovacích průkazů. Ve vládním materiálu je k tomu napsáno, že česká delegace má mandát na to, přijmout závěry a doporučení čili nemá se na nic ptát, nemá diskutovat, ale má to přijmout,“ neskrýval angiolog údiv.

Kašlou na lidská práva a svobody a uvažují zcela totalitárně

Připomíná, že existovaly různé verze dokumentů IHR. Únorová z loňského roku představovala návrhy všech zemí, ty se zapracovaly do verze, jejíž nejnovější podoba je z letošního dubna. „V původním návrhu se snažili odstranit slovo ‚nezávazný‘, a tak se veškerá doporučení i pro nás měla stát závazná. Po protestech organizací i osob z celého světa se to podařilo odstranit čili zůstalo slovo nezávazný. Uvidíme, na jak dlouho. Je zajímavé, že v původním návrhu byla odstraněna věta, že ‚provádění předpisů má být vykonáváno při plném respektování důstojnosti lidských práv a základních osobních svobod‘. Vyškrtnutí téhle elementární věty ukazuje, co jsou ti lidé zač a že uvažují totalitárně. Kašlou na lidská práva a svobody, a proto si dovolili tuhle větu vymazat. V původním návrhu byla odstraněna věta, že WHO vezme v úvahu názory dotčeného státu, ale i tato věta naštěstí zůstala,“ upozorňuje Vladimír Čížek, jak má WHO sklon vše dirigovat.

Mezi jeho vícero výhrad patří digitální očkovací průkaz, který v dokumentu zůstal a může být vyžadován pro jakýkoli druh cestování. „Podrobnosti o něm jsou přesunuty do příloh, kde jsem našel jenom žlutou zimnici. Ale jistě není žádný problém, aby se tam lusknutím prstů doplnil covid nebo ptačí chřipka či cokoliv jiného. Vzbudilo to ve mně dojem, že ty původní provokativní větičky mohly sloužit jako vějičky pro nás. Jejich odstranění nás mělo uklidnit a mělo to zakrýt fakt, že tam zůstává to zásadní, tedy cestovní očkovací průkazy. Přitom, jak víme, i očkovaný člověk mohl a může šířit covid. Takže tyto průkazy jsou jen nástrojem k šikanování osob. Dále tam zůstaly povinné karantény, očkování, a to v některých případech i bez souhlasu dané osoby,“ informoval na semináři cévní lékař.

K vítězství stačí, aby slušní lidé nedělali nic. Tak, prosím, dělejte

V dokumentu zůstalo i konstatování, že ředitel WHO má poslední slovo, a stále je tam boj proti dezinformacím. „To je v praxi vlastně cenzura. Pak je tam jeden velký zádrhel, neboť ve smlouvě vůbec není žádný mechanismus kontroly. Podle právníků jde o porušení jedné z hlavních zásad demokracie, smlouva velmi komplikovaným právnickým jazykem útočí na suverenitu zemí. Asi existuje určitá naděje. Bývalý diplomat a advokát Petr Vacek tvrdí, že tato pandemická smlouva z hlediska mezinárodního práva nemá šanci na úspěch. Myslím si, že už teď máme dostatek indicií. Jak praví jeden slavný citát, tak k vítězství stačí, aby slušní lidé nedělali nic. Tak, prosím, dělejte. Závisí to na nás,“ uzavřel své vystoupení Vladimír Čížek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Jiří Hroník

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

13:55 Musíte mobilizovat mladé, abychom uvažovali o poslání vojáků. Vzkaz Ukrajině z USA

Bývalý velvyslanec USA při NATO Ivo Daalder prohlásil, že Ukrajina musí mobilizovat desetitisíce dal…