Tisková mluvčí ministerstva kultury diskutovala na Aeronetu. Z toho, co tam viděla, prý málem hodila šavli

06.02.2018 14:56

VÍME PRVNÍ Tisková mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková zabrouzdala na stránky serveru Aeronet, který je považován za proruský, dezinformační projekt. Vlastnická struktura Aeronetu je nejasná stejně jako skutečná identita autorů článků, kteří se skrývají pod pseudonymy. Cigánková na Aeronetu přispěla do diskuze. Z toho, co tam viděla, se jí prý zvedl žaludek.

Tisková mluvčí ministerstva kultury diskutovala na Aeronetu. Z toho, co tam viděla, prý málem hodila šavli
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Redakci ParlamentníchListů.cz se podařilo ověřit informaci, že jednou z osob, která přispívala do diskuze na obskurním webu Aeronet.cz, byla i tisková mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. Aeronet.cz je v českém mediálním světě považován za dezinformační web, který zhusta publikuje nejrůznější konspirační teorie. Jeho autoři se skrývají za pseudonymy. Stejně nejasná je i vlastnická struktura webu, kterou se onehdy pokoušel marně odhalit novinář Respektu Ondřej Kundera.  

Simona Cigánková do diskuze pod jedním z článků na Aeronetu přispěla pod svým celým jménem a z IP adresy rezortu, pro který pracuje.

„Vzhledem ke stále četnějším upozorněním slušných lidí, kteří nám na ministerstvo píší a posílají odkazy na rasistické články tohoto anonymního dezinformačního webu, jsem se na jeho stránky podívala a musím upřímně říci, že se mi z jeho obsahu zvedl žaludek,“ svěřila se ParlamentnímListům.cz Cigánková s tím, co jí k neobvyklé aktivitě vedlo.

Zvedl se jí žaludek! Aeronet prý navštívil slušný člověk...

Podle Cigánkové se zvednou žaludek musí „každému příčetnému a rozumnému člověku“. „Chápu i to, že tomuto serveru udělá frenetickou radost, že ho navštívil slušný člověk, vyjádřil svůj názor na jeho obsah a dokonce se nebál uvést své jméno a příjmení,“ dodala pro ParlamentníListy.cz tisková mluvčí.

„Tento páchnoucí kbelíček štvavých lží a nenávisti překrucující neoddiskutovatelně tragickou historii holocaustu, který je produkován tak statečnými pisateli, že se ani neumějí podepsat, je ostudnou skládkou odpadu a to jak těch statečných anonymů, kteří ho tvoří, tak i těch, kteří tuto žumpu financují,“ ilustrovala pro ParlamentníListy.cz Cigánková, co si o serveru myslí.

Simona Cigánková na ministerstvo kultury přišla za ministra Daniela Hermana (KDU-ČSL). V minulosti dělala mluvčí například někdejšímu místopředsedovi vlády, lidovci Pavlu Bělobrádkovi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Spí se mi dobře. Jsou lidé, co moji práci oceňují, řekl Miroslav Kalousek. V rádiu zažil horké chvilky

20:52 Spí se mi dobře. Jsou lidé, co moji práci oceňují, řekl Miroslav Kalousek. V rádiu zažil horké chvilky

Hostem Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miros…