Tloustnoucí Nečas a vrtošivý stařík Klaus. Hotový jarmark marnosti, píše novinář

09.09.2012 17:56

Stávající vládní garnitura České republiky, toť jedno obrovské neštěstí. Kdyby pouze existovala, bylo by ještě relativně dobře. Jenže ona sice postupně chřadne, ale proto také vůčihledně více a více tlačí na pilu, aby ještě urvala, co se z života urvat dát. Trojlístek stran uvadá a Klaus stále tahá za nitky. Hotový jarmark marnosti, popisuje publicista Pavel Kopecký.

Tloustnoucí Nečas a vrtošivý stařík Klaus. Hotový jarmark marnosti, píše novinář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Podle publicisty a politologa Pavla Kopeckého jediné, nač se teď může formální tloustnoucí hlava vlády ještě spoléhat, je paradoxně výhrůžka koncem vlastního kabinetu. Navíc aktuální pravicová trojkoalice už dávno nemá nic moc společného s prvotním trojlístkem ODS, TOP09 a VV.

„Vláda rozpočtové nezodpovědnosti a boje proti nepřátelům korupce se však jakžtakž drží, ač na hliněných nohou. Opřená o berličku kariéristické struktury ministryně Karolíny Peakové, mající „k dispozici“ 100 členů i nulovou podporu veřejnosti,“ píše na svém blogu  na Aktuálně.cz Kopecký.

Vrtošivý stařík Klaus

Bizarním podle autora je, že bývalou nejmenší partaj sněmovny, rozdělenou na dvě ještě menší, nejde zahrnout do dvou názorových množin. Hlasují pak například dle agitky Pražského hradu, jež má patrný vliv i na obě zbytkové, rozvaděné partaje.

Vrtošivý stařík, jak autor nazval Klause, stále tahá s gustem za provázky a nepřestává. „S péčí zkušeného zahrádkaře si hnojí a přihrabuje záhonek k pohradnímu politickému rozkvětu. Vláda se jím současně kácí i podpírá,“ píše autor s tím, že teď skrze své věrné drolí teď sebou samým roku 1991 založenou ODS.

Jarmark marnosti

Teď je však podle Kopeckého nejviditelnějším, provázaným domácím námětem snaha nové koalice zvýšit DPH či prosadit církevní restituce. Autor píše, že zapracovala neviditelná ruka trhu a oba případy se odsouvají.

„Protože nečasovci se jako vzdorovité děti rozhodli proběhnout si znovu kolečko schvalování daně z přidané hodnoty. Vláda, sněmovna, senát, sněmovna…? A to je ještě čeká prezidentovo – snad ne v Chile zcizené – pero. Tomu se říká jarmark marnosti,“ uzavírá problém Kopecký.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková ohromila Xavera: ČT musíme udržet, chtějí-li lidé informace a demokracii

18:47 Gajdůšková ohromila Xavera: ČT musíme udržet, chtějí-li lidé informace a demokracii

Ke Zlínskému kraji patří Tomáš Baťa, ke kandidátkám zlínské ČSSD zase Alena Gajdůšková. Matadorka če…