Tlustí, plešatí delegáti ODS... A úžasní Piráti? Výsměch Respektu. A srovnání článků

20.01.2020 10:15

Publicistka Lucie Sulovská se ve svém komentáři na facebookovém profilu zaměřila na komentáře magazínu Respekt k uplynulým kongresům ODS a Pirátů.

Tlustí, plešatí delegáti ODS... A úžasní Piráti? Výsměch Respektu. A srovnání článků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS
reklama

„Komentáře Respektu ke kongresu Pirátů a kongresu ODS se vyplatí číst zároveň. V podstatě by se to dalo zkrátit do dvou stručných vět (v článku o Pirátech se přímo vyskytuje, v článku ODS je to rozepsáno): Na kongresu Pirátů se sešlo x00 sympatických, přebalujících lidí. Na kongresu ODS se sešlo x00 nesympatických lidí,“ uvedla Sulovská.

Anketa

Sirotky z Řecka nepřijmeme, protože jsou to prý Afghánci ve věku 16 až 18 let. Schvalujete rozhodnutí o NEPŘIJETÍ?

98%
hlasovalo: 21139 lidí

Když komentátor Marek Švehla z Respektu hodnotil minulý týden kongres Pirátů, uvedl, že strana vypadá jako živá plná aktivních lidí zajímajících se o politiku. „Aniž by se stoupenec zdrženlivého slušného tolerantního státu odpovědného k životnímu prostředí a zahraničním partnerům musel toho zájmu děsit,“ uvedl Švehla. 

„Snad i proto se Pirátská strana pod Bartošovým vedením usadila v klidných vodách politického spektra, kde se nestrachuje o další parlamentní existenci, kde se ale stále kouká Babišově ANO z velké vzdálenosti na záda. Zda tohle Pirátům bude stačit, ukáže čas a stranické internetové fórum,“ dodal. 

Tento týden se zaměřil na kongres ODS. „Až se bude jednou s odstupem zkoumat, proč vlastně Andrej Babiš tolik dominoval české politice desátých a možná i dvacátých let, bude tahle otázka patřit k nejvíc vzrušujícím tématům diplomových a vědeckých prací. Silou své osobnosti? Stačí se na Babiše několik minut dívat a poslouchat, abychom si o tom mysleli své. Programem? Takový soupis zbožných přání umí napsat kde kdo. Důvěryhodností? Asi taky ne, když lže jako spousta jiných. Takže proč? Odpověď – jakkoliv částečnou, nedokonalou – můžeme hledat i na právě skončeném kongresu asi nejsebevědomější opoziční strany ODS,“ uvedl Švehla.

„Proč vlastně ti delegáti (delegátky alespoň v záběru kamer ani na pódiu moc patrné nebyly) přijeli? Vědí, že jejich strana uvízla na třinácti procentech podpory a netuší, co s tím? Nevadí jim, že kongres vypadá jako setkání abiturientů, kde se objevují pořád titíž lidé, jen o pět let starší, tlustší a plešatější? U mikrofonu už zase stojí Bendl a zase se děkuje Tošenovskému, opět kandiduje – a s přehledem vyhrává – ten starosta z Líbeznic, taky kdo jiný… Z žen je zde opět duo Černochová – Udženija. Na Prahu 2 to stačí, ale proti Babišovi s jeho PR mašinerií?“ zeptal se dále. 

„Proč by tohle mělo lidi přesvědčit? A pokud má kongres heslo ‚pro zemi, která vítězí‘, nad kým má ta země vítězit? Nad těmi kolem? Nebo nad sebou samou? Nebo snad v srdcích nás, kdo tady žijeme? A jak by tahle záhadná lyrika měla přesvědčit lidi nad 55 let, které si Babiš drtivě podmanil, a bez jejichž podpory v budoucnu nepůjde vyhrávat volby? Tak jak tedy majitele Agrofertu porazit? Místo snahy o jasná sdělení stojí před námi šampioni v hádankách,“ dodal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kam tohle vede? Putin roztrhal politiku USA. Dal perlu z jednání

9:58 Kam tohle vede? Putin roztrhal politiku USA. Dal perlu z jednání

Šéf Kremlu má za to, že americká mezinárodní politika již po několik dlouhých let postrádá předvídat…