Tmavší pleť, africký vzhled, asi nebyl odtud... Opatrní Němci promluvili, neboť jde o znásilnění

26.07.2017 12:37

V německém Rosenhaimu se horečnatě pátrá po pachateli znásilnění jednadvacetileté ženy, ke kterému došlo před několika málo dny. Už nyní je podle popisu jasné, že nešlo o rodilého Němce. Obdobný případ řeší také v bavorském Gaimersheimu.

Tmavší pleť, africký vzhled, asi nebyl odtud... Opatrní Němci promluvili, neboť jde o znásilnění
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem
reklama

Jednadvacetiletá oběť znásilnění jela na kole směrem z centra města domů, podél říčního kanálu. Ale v jednom okamžiku k ní zezadu přiskočil neznámý muž a strhl ji k zemi. Přes veškerý její odpor se násilníkovi podařilo odtáhnout ji do více zalesněné části prostoru – a tam ji znásilnil. Když dokonal svůj zbabělý a brutální akt, z místa neprodleně utekl. Žena si naštěstí poměrně dobře zapamatovala jeho podobu a mohla ji popsat policejním vyšetřovatelům.

Pachatel znásilnění byl dle deníku Augsburger Allgemeine střední postavy, měl tmavé krátké vlasy, tmavší pleť a hovořil jen lámanou němčinou. Lze se tedy domnívat, že šlo o muže s přistěhovaleckými kořeny. Policisté se do vyšetřování vrhli se vší vervou a vedle psovodů byli povoláni také potápěči. Všichni společně hledají zbytky DNA, které by usnadnily pátrání po neznámém muži. Jak uvádí místní server Rosenheim24, policie se rovněž spoléhá na informace od svědků.

Anketa

Máte rádi Jarka Nohavicu?

92%
8%
hlasovalo: 6689 lidí

Doposud policie získala poměrně velké množství informací od lidí, kteří se v době znásilnění pohybovali v blízkém okolí. Bohužel ne však tak blízko, aby mohli celé této nešťastné a traumatizující události zabránit. Lokální deník Augsburger Allgemeine zkraje tohoto měsíce informoval o jiném případu znásilnění, který se uskutečnil v bavorském Gaimersheimu. Na cestě domů zde byla ve večerních hodinách znásilněna třiatřicetiletá žena.

Také za tímto znásilněním stojí pachatel s přistěhovaleckými kořeny. Žena popsala, že její trýznitel měl tmavé vlasy i pleť a celkově „africké vzezření“. Ačkoli se bránila všemi silami, nebylo jí to nic platné, muž ji přemohl a zneužil. Po dokonání aktu se žena dokázala dostat domů a následně o všem informovat policii. Ačkoli od znásilnění uplynulo již několik týdnů, policii se zatím nepodařilo pachatele dopadnout.

A to i přesto, že vypsala odměnu ve výši 5000 eur pro osoby, které jí poskytnou očité svědectví. Znásilnění i neschopnost policie dopadnout pachatele velmi znepokojilo obyvatele asi dvanáctitisícového městečka. Každý desátý potom podepsal petici „Za bezpečnější Gaimersheim“, za kterou stojí šestice zdejších obyvatel. Petice mimo jiné zahrnuje konkrétní požadavky na zvýšení bezpečnosti a minulý týden byla předána starostce Andree Mickelové.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…