To Sobotka má problém! Vojtěch Filip se rozjel na rozhlasových vlnách

09.05.2017 22:05

Předseda KSČM Vojtěch Filip v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu rázně odmítl tezi, že by aktuální vládní krize ležela na bedrech toliko ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO). Problém má podle šéfa komunistů celá koaliční vláda KDU-ČSL, ČSSD a ANO, jelikož neplní to, co voličům slibovala. Filip je přesvědčen, že koaliční poslanci jaksi na voliče zapomněli.

To Sobotka má problém! Vojtěch Filip se rozjel na rozhlasových vlnách
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

„Kde je diferenciace daní, to si přáli všechny koaliční strany kromě jedné. Kde je revize církevních restitucí, kterou si nepřály ty strany, které církevní restituce prosadily, a KDU-ČSL, která u toho nebyla,“ zlobil se Filip. Vláda podle něj přijala zákon o majetkových přiznáních, ale tento zákon je podle něj vykostěný.

Absolutně také nesouhlasí s tím, že by dnešní vládní krize byla toliko problémem Andreje Babiše (ANO).

„Problém má vláda jako celek. Problém má premiér, protože nebyl schopen při kontrole ministrů na konci loňského roku řešit koaliční ministry, ale řešil jen své ministry. Velký problém měl např. ministr (Daniel) Herman (KDU-ČSL), třeba financování těch koncertů. Byl velký problém financování těch festivalů. Podívejme se na problémy ministra dopravy Dana Ťoka (ANO). Vždyť to přece ví každý, že se propadl ten termín, kdy měla být přijata nová pravidla na mýtný systém, a místo toho se prodloužila smlouva s Kapschem,“ rozohnil se Filip. To je jen malý výčet problémů, pro které komunisté volají po předčasných volbách. 

Šéf KSČM zmínil také prezidenta Zemana a srovnal ho s Václavem Havlem a Václavem Klausem. „Všichni tři prezidenti otáleli s odvoláním některých ministrů z různých vlád. Když byl Václav Klaus premiérem, chtěl, aby prezident demise podepisoval hned, ale když byl prezidentem, také otálel,“ připomněl Filip.

Celý rozhovor naleznete zde.

„To, co já vyčítám prezidentu Zemanovi, je, že si nepozval oba ty aktéry na Hrad a neřekl jim: vy si tady sednete a já tady budu sedět, dokud se spolu nedohodnete na tom, zda spolu budete, nebo nebudete pokračovat. Ne že si tady přes noviny budete vzkazovat, že spolu nemluvíte. To si myslím, že prezident Zeman udělal špatně, když si ty aktéry nepozval současně,“ zdůraznil předseda KSČM.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Podle Filipa je legitimní, že budou probíhat politická jednání, která zkrátka k politice patří.

Za špatný krok pak považuje odchod ministrů za ČSSD z delegace odlétající do Číny. Tyto kroky podle jeho názoru v žádném případě nepomáhají české ekonomice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…