To aby si rodina vzala půjčku. Praha pohrozila, kolik také může stát kupon na MHD

29.07.2020 14:33 | Zprávy
autor: vef

Osm tisíc korun. I tolik by mohl stát roční kupon na MHD. O zvýšení cen se v současné době mezi politiky diskutuje. Píše o tom server Seznam Zprávy.

To aby si rodina vzala půjčku. Praha pohrozila, kolik také může stát kupon na MHD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tramvaj, ilustrační foto

Vedení Prahy ve své analýze uvedlo, že kdyby se započítal růst inflace a ujetých kilometrů za posledních dvacet let, roční kupon pro MHD by stál 8422 korun. Analýzu si nechal konkrétně zpracovat tým kolem náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě). Politici totiž v současné době přemýšlejí, jak městskou dopravu zdražit. 

Důvodem je zejména to, že v době koronavirové krize poklesl počet lidí, kteří městskou dopravu v Praze využívali. Dopravní podnik tak letos přijde o zhruba 1,7 miliardy korun. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uvedli nás v omyl.“ Chabá obrana policie, která nechala studenta vykrvácet

20:20 „Uvedli nás v omyl.“ Chabá obrana policie, která nechala studenta vykrvácet

Odporná parodie na strážce zákona, bouří se podnikatel a miliardář Elon Musk. Ve čtvrtek byl ve Velk…