To bude nářku: Zveřejněn průzkum preferencí v Rakousku

16.08.2016 10:05 | Zprávy

Vládní koalice lidovců a socialistů sice podnikla mnoho opatření, která by měla omezit příliv uprchlíků, ale u voličů tím stejně příliš nezabodovala. Podle nedávného průzkumu by nyní parlamentní volby s přehledem vyhráli opoziční Svobodní.

To bude nářku: Zveřejněn průzkum preferencí v Rakousku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rakouský prezidentský kandidát Norbert Hofer

Parlamentní volby sice budou v zemi našich jižních sousedů až v roce 2018, ovšem výsledky aktuálních průzkumů musí být pro současnou vládu mimořádně znepokojivé. Podle srpnového průzkumu společnosti Gallup by nyní Svobodné (FPÖ) volilo 35 % Rakušanů a ti by tak předstihli vládnoucí socialisty o propastných deset procent. Jejich lidovecký koaliční partner by skončil až na třetím místě s pouhými devatenácti procenty.

Před třemi lety přitom na třetím místě skončili právě Svobodní, když jim odevzdalo svůj hlas 21,4 % voličů. I tehdy to byl pro stranu Heinze-Christiana Stracheho jeden z nejlepších výsledků v historii, protože za vítěznými socialisty zaostala ani ne o šest procent a za druhými lidovci o pouhá 2,5 %. Nejsilnější opoziční strana těží vedle migrační krize také z nejisté ekonomické situace země a neschopnosti vládní koalice účinně bojovat proti korupci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaké jsou vaše vztahy v ANO?

Nebo vůbec v ANO? Překvapilo mě, že máte relevantní požadavek, aby nad krajem nadále držela stráž armáda, ale tvrdíte, že vládu nebude snadné přesvědčit, Vždyť v ní ale má většinu právě ANO, tak proč by to mělo být složité?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

22:22 „Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

Prezidentův poradce Petr Kolář při debatě Knihovny Václava Havla ostře kritizoval vývoj ve Spojených…