To byla rychlost. V Hradci vyšachovali vítězné ANO jen pár hodin po volbách

8. 10. 2016 22:03

Všichni proti Babišovi. V Hradci Králové byla jen pár hodin po krajských volbách ohlášena nejširší možná koalice tradičních stran i regionálních uskupení, opomíjející hnutí ANO. To přitom tamní krajské volby vyhrálo.

To byla rychlost. V Hradci vyšachovali vítězné ANO jen pár hodin po volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš přijímá gratulace k vítězství ve volbách
reklama

Jen pár minut byly známy oficiální výsledky krajských voleb a v Královéhradeckém kraji již byla ohlášena první povolební koalice. Zajímavá byla ovšem především tím, že se na ní nepodílelo hnutí ANO, vítěz tamních voleb. Naopak se proti němu spojilo prakticky celé spektrum zvolených stran.

Pod taktovkou Jiřího Štěpána z druhé ČSSD by se v koalici měli sejít sociální demokraté, ODS, TOP 09, Starostové a nezávislí a dvě regionální uskupení – Východočeši a Koalice pro Královéhradecký kraj. Hnutí ANO, které na východě Čech získalo více než 25 procent, by tak zamířilo do opozice.

„Spojuje nás společný zájem, aby tento kraj dále fungoval a byl dobrým místem pro život. Přesto, že tady mohou být v uvozovkách ideologické třenice, tak nejsou tak problematické, abychom se nedohodli pro zájem kraje,“ uvedl samotný hejtmanský kandidát Štěpán podle webu Echo24.cz.  

Předseda ANO Andrej Babiš uvedl, že koalice „všichni proti ANO“ očekával, i když zrovna v Hradci Králové nikoliv. Především jej ale prý šokovala rychlost, se kterou bylo široké spojenectví uzavřeno.  Česká televize přinesla informaci, že dohoda měla vzniknout ještě před volbami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …