To je drzá provokace, pane velvyslanče. Zeman si předvolal ruského ambasadora a byl prý velmi důrazný

13.06.2019 19:54 | Zprávy
autor: nab

Prezident Miloš Zeman přijal ve čtvrtek na Hradě ruského velvyslance Alexandra Zmejevského, aby mu sdělil, že nesouhlasí s přijetím zákona, který by uznal účastníky sovětské okupace Československa v roce 1968 za válečné veterány, což by mohlo mít výrazně negativní dopady na vzájemné vztahy obou zemí. Podle svých slov považuje tuto připravovanou novelu za „drzou provokaci“, uvedl server Aktuálně.cz.

To je drzá provokace, pane velvyslanče. Zeman si předvolal ruského ambasadora a byl prý velmi důrazný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman přijal nejvyšší ústavní činitele České republiky: předsedu Senátu PČR Jaroslava Kuberu, předsedu Poslanecké sněmovny PČR Radka Vondráčka a předsedu vlády ČR Andreje Babiše

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček dnes na svém Twitteru po setkání informoval, že „prezident označil připravovaný zákon o veteránech z roku 1968 za drzou provokaci Česka i jeho osobně“. Důrazně prý sdělil velvyslanci Ruské federace, že v případě přijetí tohoto zákona lze očekávat dlouhodobé výrazně negativní dopady na vztahy mezi Ruskou federací a Českou republikou.

Prezident prý bere navržený ruský zákon o veteránech i jako věc osobní urážky, jelikož okupace z roku 1968 měla dopad i na jeho profesní kariéru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zastrojování platů

Na jaké částce by podle vás měly být platy politiků zastropovány nebo na co by měly být navázány? A řeší něco zmrazení platů, když dřív nebo později dojde k rozmrazení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

17:55 „Nejlepší čas se vrátit.“ Ukrajinské hranice před svátky narvané

Ukrajina opět čelí kolonám na svých hranicích. Na rozdíl od prvních dnů po vypuknutí ruské invaze se…