To je ostuda. Výsměch Zemanovi z pořadu Nory Fridrichové rozmazává Kalousek

01.02.2016 12:01

O tom, jak vypadala beseda s prezidentem Milošem Zemanem na Střední vinařské škole ve Valticích, informoval pořad moderátorky Nory Fridrichové 168 hodin České televize. A samozřejmě nezůstala bez povšimnutí.

To je ostuda. Výsměch Zemanovi z pořadu Nory Fridrichové rozmazává Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek
reklama

„Třído, panu prezidentovi čtěte z papírků otázky, které jsem vám předepsala a které už svým zněním konvenují jeho názorům. Ty se, Aničko, zeptáš, proč ČT informuje manipulativně a neobjektivně. Ty, Pepíku, si vezmi lísteček s dotazem, proč se někteří evropští politici zpronevěřují svým občanům. To také rád slyší. Potom tu máme Norsko… Pan prezident bude dělat, jako by neviděl, že jen neuměle deklamujete předepsané,“ ironicky komentuje situaci na střední škole Kalousek na svém facebookovém profilu. Jak dodává, doslova takto to sice nezaznělo, ale přesně tohle se stalo. 

Učitelka střední školy totiž v úvodu reportáže České televize rozdává dětem papírky s dotazy a říká, kdo se kdy má na co zeptat. Studenti pak následně skutečně pokládají dotazy z papírků.

„V roce 2016, nikoli někdy před rokem 1989. A ‚besedovat‘ nepřijel soudruh Husák, nýbrž Miloš Zeman. Trápí mě otázka: Dělají to učitelé o své vůli, nebo už se dnes zase bojí?“ táže se k reportáži Kalousek.

Celý příspěvek Miroslava Kalouska na Facebooku:

„Třído, panu prezidentovi čtěte z papírků otázky, které jsem vám předepsala a které už svým zněním konvenují jeho názorům. Ty se, Aničko, zeptáš, proč ČT informuje manipulativně a neobjektivně. Ty, Pepíku, si vezmi lísteček s dotazem, proč se někteří evropští politici zpronevěřují svým občanům. To také rád slyší. Potom tu máme Norsko… Pan prezident bude dělat, jako by neviděl, že jen neuměle deklamujete předepsané.“

Doslova takto to sice asi nezaznělo, ale přesně tohle se stalo.
Na Střední vinařské škole ve Valticích. V roce 2016, nikoli někdy před rokem 1989. A „besedovat“ nepřijel soudruh Husák, nýbrž Miloš Zeman. 
Trápí mě otázka: Dělají to učitelé o své vůli, nebo už se dnes zase bojí?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

14:11 Piráti jsou jiní, než je jejich obraz. Řeči o svobodě, a pak první podpoří cenzuru. Nacher ukazuje, co s nimi hrozí

„Je třeba obnažit, demaskovat, co jednotlivé politické subjekty navrhují. V tomto případě Piráty, pr…