To je radosti! Nahlédli jsme mezi příznivce šéfa ČSSD

08.11.2013 12:00

Jen krátce po vnitrostranickém "puči" na předsedu sociální demokracie Bohuslava Sobotku vznikla na sociální síti Facebook skupina s názvem "Chci Bohuslava Sobotku, ne Michala Haška", kterou založili příznivci šéfa strany. Ti s potěšením sledovali události posledních zhruba 17 hodin, kdy postupně rezignovali tři účastníci lánské schůzky z řad ČSSD.

To je radosti! Nahlédli jsme mezi příznivce šéfa ČSSD
Foto: Daniela Černá
Popisek: Bohuslav Sobotka

"Odmítáme pokus o odstavení Bohuslava Sobotky přáteli Miloše Zemana. Chceme silnou a moderní ČSSD, chceme Bohuslava Sobotku," stojí v popisu facebookové skupiny založené na Sobotkovu podporu hned 27. října. Její zakladatelé reagovali na pokus Michala Haška sesadit Sobotku z čela strany.

Zakladatelé a členové této skupiny bedlivě sledovali dění posledních zhruba 17 hodin, kdy v přímém přenosu v pořadu České televize Hyde park oznámil svou rezignaci jeden z "pučistů", Zdeněk Škromach. "Vytrvejme ve svém úsilí na podporu Bohuslava Sobotky v čele ČSSD a na funkci budoucího premiéra země, za nezávislou a moderní levicovou sociální demokracii. Věřte, že není vyhráno," stojí v textu, který doprovází na stránce tuto informaci.

"Zdeněk Škromach sice již rezignoval na funkci místopředsedy ČSSD, ovšem může se stát jen kouřovou clonou pro setrvání Michal Haška, Jeronýma Tejce a dalších. Obáváme se toho, že dočasné stažení ze stranických funkcí nic nevyřeší. Zanedlouho bude mimořádný sjezd, který může tyto lidi jednoduše vrátit do hry a v sociální demokracii se nemusí nic změnit!" píší zakladatelé skupiny pod videem, které obrazem shrnuje události předchozích dnů, mimo jiné zachycuje i demonstraci na podporu Sobotky.

I T. G. M. na straně Sobotky

Všichni podle autorů videa měli možnost vyjádřit, co chtějí. A tím je Sobotka coby premiér. Z videa zdraví i tvář prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka s heslem "Konec lhářů v politice". Spot vyzývá i k akci - k účasti na další demonstraci pro vyjádření podpory Bohuslavu Sobotkovi na Olšanském náměstí v neděli 10. listopadu, kdy se koná jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD.

Na stránce nechybí ani nejčerstvější informace o rezignaci Michala Haška, který spustil hlasování o výzvě Sobotky k rezignaci, a Jeronýma Tejce na své posty ve vedení strany. "Vítězství. Od teď bude platit v české politice, že podrazy se nevyplatí," komentuje jejich rozhodnutí jeden z příznivců Sobotky ve skupině "Chci Bohuslava Sobotku, ne Michala Haška".

"Tito lidé, nejenom že nepatří na posty ve vedení strany, takoví lidé nepatří do veřejného života vůbec... Co dalšího a komu zalžou?" ptá se pochybovačně další uživatel Facebooku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

8:28 VIDEO Kotleba drtil vládu. „A co pak, odvezete je do lágru?“ Slovensko ve varu

Na Slovensku přijali zákon, který zvýhodňuje očkované před neočkovanými. Marek Kotleba, bratr asi ne…