To je síla. Adresováno Sobotkovi: Slávku, lidi mají dost nenažraných impotentních politiků, lezoucích do bruselské řiti jako žížala do oranice. Mají dost i Tebe!

09.10.2016 14:44

„Slávku, prober se konečně,“ napsal po neúspěšných krajských a senátních volbách předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi analytik a komentátor Štěpán Kotrba. Navazuje tak na svůj veřejný vzkaz z počátku března, který si přečetlo 150 tisíc lidí. Tehdy Sobotkovi napsal, že lidé už mají dost západního žvanění, ministra Jiřího Dienstbiera, expremiéra Vladimíra Špidly a dobroserných.

To je síla. Adresováno Sobotkovi: Slávku, lidi mají dost nenažraných impotentních politiků, lezoucích do bruselské řiti jako žížala do oranice. Mají dost i Tebe!
Foto: archiv
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba

„Slávku, v Česku už mají lidi dost nenažraných politických impotentů, lezoucích do bruselské řiti jak žížala do oranice. Mají dost nemastných, neslaných kandidátů, bojících se promluvit k lidem na náměstí. Mají dost i Tebe, protože ses obklopil bruselskými Prouzy a americkými Dienstbiery, či mladičkými nagelovanými slizouny,“ nebere si servítky Kotrba. 

Podotýká, že dvě třetiny senátních kandidátů ČSSD či KSČM vůbec nezná. Což podle jeho slov není jeho chyba, ale jejich. „Nevyplodili jedinou rozumnou politickou větu. Že chovaj králíky a vnoučata, je mi fuk. Dvě třetiny kandidátů na hejtmany bych nebral ani jako kompars do seriálu Muž na radnici, zbylou třetinu udusilo impotentní okolí krajských organizací, které si spletly politiku s pohodlným zaměstnáním na věčné časy,“ kritizuje Kotrba. Podle jeho názoru je KSČM mrtvá a ČSSD je neschopná ukázat charismatickou tvář, které by bylo možné tleskat.

„Levici pohřbila neschopnost formulovat vizi, která by lidi nadchla. Vizi o sociální spravedlnosti. Vizi o slušném platu za slušnou práci. Vizi o slušném životě beze strachu z nezaměstnosti. Pohřbila ji neschopnost vášnivé rétoriky i nedostatek sebereflexe,“ píše Kotrba. „Místo toho vymýšlí tví ministři nesmysly,“ dodal na adresu Sobotky. Sociálnědemokratičtí ministři nejsou podle jehov slov osobnosti. 

„Levici v čele s ČSSD pohřbila všehoschopnost státostranického úřednictví, kupčení s ideály, hokynaření a komunální malost. A požírání klobás před kamerou. ČSSD je pro hodně lidí nečitelná. Byl to plebiscit hlavně o vládní politice. Krajské volby byly předzvěstí voleb sněmovních. Pokud nehodláš radikálně změnit kurs směrem k tomu, co chtějí lidé, kteří by levici volili, odejdi. Dokud je čas,“ uzavřel.

Celý příspěvek Štěpána Kotrby:

Počátkem března jsem napsal veřejný vzkaz předsedovi strany a vlády Sobotkovi. Jako "Poučení z krizového vývoje" v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. V Polsku se levice nedostala do parlamentu vůbec, v Maďarsku je směšná. Na Slovensku lidé zvolili Kisku. Nezbývá než ta slova dnes zopakovat, protože ke sluchu českého premiéra zjevně nedolehla, ač si ji přečetlo na 150 tisíc lidí - ZDE.

Slávku, prober se už konečně.

Slávku, v Česku už mají lidi dost nenažraných politických impotentů,lezoucích do bruselské řiti jak žížala do oranice. Mají dost nemasných neslaných kandidátů, bojících se promluvit k lidem na náměstí. Mají dost i Tebe, protože ses obklopil bruselskými Prouzy a americkými Dienstbiery, či mladičkými nagelovanými slizouny.

Dvě třetiny senátních kandidátů ČSSD či KSČM vůbec neznám. A to je chyba jejich, ne moje. Nevyplodili jedinou rozumnou politickou větu. Že chovaj králíky a vnoučata, je mi fuk. Dvě třetiny kandidátů na hejtmany bych nebral ani jako kompars do seriálu Muž na radnici, zbylou třetinu udusilo impotentní okolí krajských organizací, které si spletly politiku s pohodlným zaměstnáním na věčné časy.

KSČM je mrtvá. ČSSD je neschopná ukázat charismatickou tvář, které by bylo možno tleskat. Levici pohřbila neschopnost formulovat vizi, která by lidi nadchla. Vizi o sociální spravedlnosti. Vizi o slušném platu za slušnou práci. Vizi o slušném životě beze strachu z nezaměstnosti. Pohřbila ji neschopnost vášnivé rétoriky i nedostatek sebereflexe.

Místo toho vymýšlí tví ministři nesmysly. Jednou chtějí víc danit bezdětné, podruhé si myslí, že tři stovky k důchodu je dostatečná náplast na chudobu. Možná jsou sociálně demokratičtí kandidáti dobří státní úředníci na spravování děr v asfaltu, na zametání ulic a vyvážení odpadků. Na koalici kohokoliv s kýmkoliv, včetně polomrtvé ODS a TOP 09, jak to předvedli teď v Královéhradeckém kraji. Ale nejsou to politici, nejsou to osobnosti. Nekladou si cíle svých voličů.

Levici v čele s ČSSD pohřbila všehoschopnost státostranického úřednictví, kupčení s ideály, hokynaření a komunální malost. A požírání klobás před kamerou. ČSSD je pro hodně lidí nečitelná. Byl to plebiscit hlavně o vládní politice. Krajské volby byly předzvěstí voleb sněmovních. Pokud nehodláš radikálně změnit kurs směrem k tomu, co chtějí lidé, kteří by levici volili, odejdi. Dokud je čas.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sirotčí“ Šojdrová se obula do Ivana Davida. Když neví, má prý mlčet

21:14 „Sirotčí“ Šojdrová se obula do Ivana Davida. Když neví, má prý mlčet

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se na svém twitterovém profilu vymezila proti ruské dezin…