To je síla! Slavný ruský odpůrce Vladimira Putina vyhlásil do světa: Ten Zeman je buď opilý, nebo je agent Gazpromu

5. 11. 2014 9:01

Vulgarity prezidenta Zemana, které pronesl v nedělních Hovorech z Lán Českého rozhlasu, sklidily ohlas i v zahraničí. Neunikly ani šachovému velmistrovi a ruskému opozičnímu politikovi Garri Kasparovovi, kterého navíc zaujala prezidentova slova na adresu některých ruských politických vězňů.

To je síla! Slavný ruský odpůrce Vladimira Putina vyhlásil do světa: Ten Zeman je buď opilý, nebo je agent Gazpromu
Foto: hns
Popisek: Hovory z Lán, ilustrační koláž
reklama

Anketa

,,Kunda, hovno, zkurvili". Taková slova použil v přímém rozhlasovém přenosu prezident Miloš Zeman. Co vy na to?

hlasovalo: 52712 lidí

Prezident Miloš Zeman ve zmíněném rozhovoru uvedl, že nemá jistotu, že někteří lidé v Rusku, kteří sami sebe označují za politické vězně, politickým vězni skutečně jsou, což doložil na dvou příkladech – punk rockové skupině Pussy Riot a podnikateli Michailu Chodorkovském. Pussy Riot považuje za pornografickou skupinu, což názorně doložil překladem slova „pussy“ z jejich názvu „kurva“. O někdejším vlivném podnikateli zase prohlásil, že je to tunelář, a vyjádřil lítost nad tím, že ruský prezident Vladimir Putin zavřel jenom Chodorkovského a nikoli další oligarchy.   

„Ano, jsem ochoten se zastat, až budu mít jednání v Rusku, všech skutečných politických vězňů v Rusku, v tom panu Gorbaněvskému velice rád vyhovím. Nebudu se zastávat ruských tunelářů, stejně jako se nezastávám českých tunelářů, a nebudu se zastávat teď jsem chtěl říci k*rev, ale já nejsem Schwarzenberg, který používá těchto výrazů, tedy poněkud deviantních dam, které dělají randál v pravoslavném chrámu a které se pak označují za politické vězeňkyně,“ uvedl.

Ruský opoziční politik si o inkriminovaném rozhovoru české hlavy státu přečetl na internetovém serveru britského deníku Telegraph a  velmi se rozezlil. „Český prezident Zeman hovoří sprostě a napadá ruské politické vězně. Je ožralý, pitomý, nebo se snaží získat práci v Gazpromu?“ ulevil si na svém twitterovém účtě, kde se na toto téma strhla živá debata.

Uživatel Václav Slavík k tomu podotknul, že opilec by byl pro Gazprom dobrou volbou, vzhledem k tomu, čím se prezentoval v minulosti. Míní, že český prezident je socialista a rusofil, nicméně pochybuje, že hledá práci. Jeho výroky na adresu ruských politických vězňů prý možná značí spíše senilitu českého prezidenta, protože to prý není poprvé, kdy něco takového udělal.

Rozprava o prezidentu Zemanovi pokračovala konstatováním Kasparova, že ruští reportéři tvrdí, že Zeman označil Chodorkovského jako zloděje. Na to mu uživatelka s přezdívkou „Deks“ napsala, že se mýlí a že ve skutečnosti český prezident použil výraz tunelář, což je prý označení, které vynalezli Češi, a Kasparovovi vysvětlila, že to znamená specifický typ finančního podvodníka.

Hodnocení české hlavy státu zakončil sám Kasparov, když posměšně konstatoval: „Nemyslím si, že by KGB najímala takové stupidní agenty. Gazprom by to měl snazší, kdyby je nakoupil hromadně."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…