To je snad vtip, Fico. Chceme u nás víc uprchlíků, agitují slovenské noviny

10.07.2015 11:41

Slovenský tisk kritizuje plánovaný příspěvek této země k řešení migrační krize. Noviny kritizovaly vládu premiéra Roberta Fica, že neprojevila dostatečnou solidaritu se zeměmi, které čelí náporu uprchlíků. Informoval o tom server Lidovky.cz.

To je snad vtip, Fico. Chceme u nás víc uprchlíků, agitují slovenské noviny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Slovensko zatím počítá s poskytnutím azylu asi stovce syrských křesťanů. Dočasné ubytování zajistí Slovensko také dalším 500 migrantů, kteří požádali o azyl v sousedním Rakousku, jež se potýká s nedostatkem ubytovacích kapacit pro uprchlíky.

„Nebudeme naše politiky hanit za to, že se rozhýbali alespoň k nějakému činu. Nemůžeme ovšem nedodat, že to není odpověď na žádost Itálie a Řecka o pomoc s prověřováním žadatelů o azyl,“ napsal list Pravda. Pokud by se podle něj všichni, kdo vystupovali proti návrhu na povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků v EU, zachovali jako Slovensko, kolektivní „dobrovolná pomoc“ by v důsledku minula ty, co pomoc nejvíce potřebují.

Přisadil si i list Sme: „Pár křesťanských rodin ze Sýrie, možná dohromady sto lidí, které jsou připraveni přijmout Slováci, je zneužitím zásady dobrovolnosti, o kterou tak bojovali v Bruselu,“ napsal deník, který slovenskou nabídku označil za vtip či ostudu.

Celá zpráva je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

11:50 Z úst premiéra Babiše zazněla rázná odpověď, kterou si přečtete jen u nás. Jde o návrh Žít Brno přijmout v ČR uprchlíky

Hnutí Žít Brno ústy náměstka brněnského primátora Matěje Hollana navrhuje, aby Brno přijalo několik …