To je šok: Bratr ministra Pelikána, praktikující muslim, se zastal Martina Konvičky

2. 12. 2015 12:18

Předsedy hnutí Blok proti islámu Martina Konvičky se zastal bratr ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) Petr. Paradoxem však je, že on sám je muslim. Snaží se tak vyvrátit domněnky Bloku proti islámu, že policejní stíhání jejich lídra za jeho protimuslimské výroky na internetu je právě výsledkem rodinných vazeb.

To je šok: Bratr ministra Pelikána, praktikující muslim, se zastal Martina Konvičky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Konvička

„Se stíháním nesouhlasím,“ uvedl Petr Pelikán pro server Echo24.cz. 

„Ačkoliv to asi bude pro někoho překvapením, v řadě ohledů s docentem Konvičkou souhlasím. Poukazuje totiž často na negativní a nebezpečné jevy, jejichž existence by se neměla popírat. Jejich příčiny ovšem připisuje výhradně islámu a tam má podle mého názoru značné mezery,“ uvedl Pelikán, který je honorárním konzulem Súdánu, učitelem arabštiny i tlumočníkem. S Konvičkou se setkal pouze jednou a setkání hodnotí jako odtažité.

„Během naší diskuse jsem nabyl dojmu, že své znalosti načerpal převážně od českých paní a dívek majících nepříjemnou osobní zkušenost ze soužití s cizincem z muslimské země a že vede svůj osobní souboj s jakousi ‚kuchyňskou‘ podobou islámu silně promíšeného různými národními tradicemi,“ dodal.

Podotkl však, že nesouhlasí s názory Konvičky na islám, ani s jeho řešeními. „Rozhodně se mi nelíbí urážlivý způsob, jakým napadá kohokoliv, kdo má jiný názor než on. Přesto jsem proti tomu, že na něj státní zastupitelství podalo trestní oznámení a má být stíhán. Jsem přesvědčen, že právo říkat své názory by měli mít i hulváti a psychopati a že všechny verbální trestné činy by měly z trestního práva zmizet,“ uvedl s tím, že Konvičkovu formulaci o namletí muslimů do masokostní moučky rozhodně nebral doslovně. Zároveň je dle něj ostudou, že mezi našimi právníky jsou omezení pozitivisté, kteří nechápou vtip či hyperbolu.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černé na bílém! Anketa, která otřásla SPD. Fanoušci Okamury rozhodli o syrských sirotcích. Šojdrová výská

16:41 Černé na bílém! Anketa, která otřásla SPD. Fanoušci Okamury rozhodli o syrských sirotcích. Šojdrová výská

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury uspořádalo anketu, zda by Česko mělo přijmout několik…