To je sranda: Okamurovec podepsal koalici se členem TOP 09. A už je zle

07.10.2018 21:25

Kladno povedou ODS, SPD, ANO a hnutí Kladeňáci. Dnes jejich zástupci podepsali koaliční smlouvu, ve třiatřicetičlenném zastupitelstvu mají 18 hlasů. Vítězná Volba pro Kladno primátora Milana Volfa bude v opozici. „Primátorem bude Dan Jiránek (ODS),“ řekl ČTK Lukáš Hanes z kladenské ODS. Jiránek už město v minulosti vedl, v uplynulých čtyřech letech vedla Kladno koalice Volby pro Kladno, ANO a KSČM.

To je sranda: Okamurovec podepsal koalici se členem TOP 09. A už je zle
Foto: archiv
Popisek: Kladenský primátor Milan volf
reklama

„Jestli se někdo jinak neumí prosadit, než že dělá takové podrazy, tak nechť je dělá,“ reagoval Milan Volf, jenž byl v roce 2004 stíhán pro zneužití pravomoci veřejného činitele.

Anketa

Může být Andrej Babiš spokojen s výsledkem komunálních voleb?

86%
14%
hlasovalo: 3940 lidí

Podle koaliční dohody se strany shodly například na klíčových investicích do chodníků, silnic, nových parkovacích míst, parků a sportovišť. Prioritou by také mělo být transparentní hospodaření města a městských firem či zavedení participativního rozpočtu. Strany se také shodnou na zrušení heren na území města. Cílem koalice je také zamezení výstavby hypermarketu v lokalitě Růžové pole.

Podle Volfa jsou čtyři roky dlouhá doba a složení koalice je nesourodé. „Já to nebudu hodnotit, protože tam je plno nováčků a ono potom se jakoby rozkoukají a podobně,“ dodal dosavadní primátor.

Komunální volby v Kladně vyhrála Volba pro Kladno, získala 13 mandátů v zastupitelstvu, které má 33 členů. Druhá skončila ODS se sedmi mandáty, která byla dosud v opozici. Koalice Kladeňáci (STAN, TOP 09, KDU) bude mít pět zastupitelů. Čtvrté ANO má v Kladně čtyři mandáty, dva zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šestá je SPD se dvěma mandáty.

Ke koalici se již na twitterovém účtu vyjádřila místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Za TOP 09 mohu zcela jasně deklarovat, že náš člen vstupem do této koalice porušuje platné usnesení strany, které koalice s SPD vylučuje. Už to řešíme,“ poznamenala ke členu TOP 09 Petru Haškovi.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo to prásknul bulváru... Bašta se podíval trochu jinak na noční schůzku Prymuly. A přidal extrémní pokračování

8:31 Někdo to prásknul bulváru... Bašta se podíval trochu jinak na noční schůzku Prymuly. A přidal extrémní pokračování

Diplomat a analytik Jaroslav Bašta sepsal reakci na neveřejnou schůzku ministra zdravotnictví Romana…