To je úplně šílené! Pravice ztrhala ekonomické plány ČSSD

14. 2. 2017 13:16

ČSSD představila veřejnosti své ekonomické plány. Počítá např. se zavedením bankovní daně, s jejíž pomocí chce získat do rozpočtu miliardy navíc. Pravicoví ekonomové, jako europoslanec Petr Mach (Svobodní) nebo ekonomický expert ODS Jan Skopeček, rozcupovali plány sociálních demokratů na kousky. Proč? Protože tuto daň v konečném důsledku nezaplatí banky, ale občané, kteří si do bank vkládají své peníze. ČSSD tak jen sáhne lidem hlouběji do kapes.

To je úplně šílené! Pravice ztrhala ekonomické plány ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„ČSSD chce zavést daň 0,3 % z aktiv bank (nad rámec daně ze zisku). Jenže aktiva bank jsou tvořena z peněz, které do bank ukládáme my, vkladatelé, a daň tak nakonec zaplatí vkladatelé v podobě nižších úroků z vkladů. Pokud např. dostáváte za své vklady 1 %, budete dostávat jen 0,7 %. Sobotka tak chce vlastně plošně zdanit chudáky své voliče. Doporučuji voličům ČSSD zamyslet se nad tímto nápadem a poradit své oblíbené straně, ať to nedělá,“ obrátil se na voliče sociálních demokratů europoslanec Mach na sociální síti.

Podobně to vidí i Jan Skopeček (ODS). K ekonomický plánům ČSSD poznamenává, že náš daňový systém potřebuje zjednodušit, a ne ještě více zkomplikovat. Sektorová daň pro banky podle Skopečka jen odradí investory.

„Návrhy na zavedení sektorových daní jsou pak úplnou šíleností. Jejich schválení by odradilo potencionální investory od investic v ČR a především by sektorová daň vedla ke zdražení produktů a služeb, jako jsou energie či bankovní služby, pro konečné spotřebitele. ČSSD prokázala, že je myšlenkově uvězněna v nemoderním socialismu pro minulé století,“ soudí Skopeček.

Stejné stanovisko zastává předseda ODS Petr Fiala. Ten připomíná, že vláda zavedla nejednu novou povinnost pro podnikatele. Kontrolní hlášení k DPH, EET, další daňové sazby k DPH a tak dále. Podnikatelé by si prý zasloužili spíše ulehčit práci, a ne ji stále dokola komplikovat novými a novými překážkami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…