To je vůl! Václav Klaus mladší „načůral do mraveniště“, pokud jde o okupace 1938 a 1968. A je zle

29. 8. 2018 7:50

Marketingový expert Jakub Horák se na svém facebookovém profilu vyjádřil nelichotivě k poslanci ODS Václavu Klausovi mladšímu. Ten v uplynulých dnech publikoval svůj nový komentář na serveru Novinky.cz, a to k roku 1968.

To je vůl! Václav Klaus mladší „načůral do mraveniště“, pokud jde o okupace 1938 a 1968. A je zle
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru
reklama

„To je zajímavý – právě jsem zjistil, že Václav Klaus mladší je jen o tři roky starší než já. A já myslel, že na to, aby byl člověk takovej vůl, musí bejt starší o hodně víc,“ podotkl Horák.

Anketa

Myslíte, že Andrej Babiš provádí jménem České republiky dobrou zahraniční politiku?

89%
11%
hlasovalo: 16457 lidí

Václav Klaus mladší se ve svém pondělním komentáři na serveru Novinky.cz rozhovořil o vzpomínkových akcích na srpen 1968. Ale nejen o nich. „Historie se má připomínat, píšu o tom často. Méně radostné je, že nějaké historie se skoro nepřipomínají a jiné mají v televizi 24 hodin denně a speciální studio. Předpokládám, že koncem září nebudeme mít speciální studio ‚38‘ a demonstrace před ambasádami Británie, Německa, Itálie a Francie, které nám před osmdesáti lety v Mnichově ukradly třetinu republiky. I když je to taky historie a statisíce mrtvých, vypálené vesnice…“ podotkl Klaus mladší. Podle jeho slov se k historii přistupuje separovaně a je využívána v současných politických a partajních půtkách. 

Fotogalerie: - Babiš v Itálii řešil migraci

Premiér Andrej Babiš v Itálii a na Maltě jednal o ...
Premiér Andrej Babiš v Itálii a na Maltě jednal o ...
Premiér Andrej Babiš v Itálii a na Maltě jednal o ...
Premiér Andrej Babiš v Itálii a na Maltě jednal o ...
Premiér Andrej Babiš v Itálii a na Maltě jednal o ...
Premiér Andrej Babiš v Itálii a na Maltě jednal o ...

„Srpen 1968 prodloužil standardní komunismus na našem území o dvacet let. Načež byl tento ovšem poražen a zkrachoval. Invazi a okupaci odsoudily skoro všechny zúčastněné země už skoro před třiceti lety. První bylo, tuším, Maďarsko. Nenajde se v České republice (ani ve světě) nikdo svéprávný, kdo by vojenskou invazi z roku 1968 nějak hájil nebo se jí zastával. To, že někdo špekuluje, že Brežněv byl Ukrajinec, není totéž, jako by říkal, že podporuje okupaci cizími vojsky,“ poznamenal Klaus mladší.

Původní text ZDE

Všiml si také současné snahy napasovat činy politbyra Komunistické strany Sovětského svazu z roku 1968 na současné Rusko a jeho obyvatele. „Vždycky jsem upřímně nenáviděl Měsíc československo-sovětského přátelství. Tu výzdobu, stádní akce, trapné řečnění. Úplně stejně jsou mi protivné současné Týdny česko-ruského nepřátelství. Klidně se vztekejte, ale Rusové jako národ byli největší obětí komunistické diktatury. Miliony mrtvých,“ sdělil Klaus mladší a poukázal i na to, že na rozdíl od České republiky mají komunisty v opozici. 

„Historie prostě není tak jednoduchá. Ale má se o ní mluvit, má se připomínat. Ovšem nikoli stylem, že když si někdo myslí drobátko něco jiného nebo z jiného úhlu pohledu, tak má držet hubu,“ uzavřel Klaus mladší.

Do Václava Klause mladšího se za tento komentář strefila také Johana Hovorková na serveru Forum24.cz. Podle jejích slov Klaus mladší už zase slouží Rusku. „Přesně podle linie páté kolony,“ uvedla. 

„Václav Klaus mladší publikoval na Novinkách svůj tradiční komentář – a s tradičním vyzněním. Až příliš si připomínáme okupaci roku 1968. Je to problém, protože správně bychom si úplně stejně měli připomínat rok 1938 a hlavně také demonstrovat před ambasádami Británie, Německa, Itálie a Francie. Ruská propaganda jako vyšitá,“ podotkla Hovorková.

„A co pana Klause bolí nejvíc? Když je okupace Československa vyčítána současnému Rusku. ‚Klidně se vztekejte, ale Rusové jako národ byli největší obětí komunistické diktatury. Miliony mrtvých. Na rozdíl od České republiky mají komunisty v opozici, my ne‘,“ povšimla si také Klausových slov Hovorková. Závěrem pak dodává, že pravda je vskutku relativní. „To je přesně to, co se nám snaží vnutit ruská propaganda, které Klausova rodina dělá tak skvělou službu,“ uzavřela. 
 
Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin „očurává“ EU. Sankce vůči Rusku? Děravé jak ementál, podívejte

17:17 Putin „očurává“ EU. Sankce vůči Rusku? Děravé jak ementál, podívejte

Sankce jsou od toho, aby se porušovaly. Právě to si možná řekl jak Západ, tak i Rusko. Západ vyhlási…