To je zvrat: Exšéf dálnic Hala obviněn z držení dětského porna

27. 3. 2012 10:52

Bývalý výkonný šéf Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala má na krku vedle obvinění z korupce další velmi závažné trestní stíhání. Detektivové z protikorupční policie jej před necelými dvěma týdny obvinili z držení dětského porna.

To je zvrat: Exšéf dálnic Hala obviněn z držení dětského porna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní pochod policejních složek v Praze

Podle zjištění Práva našla policie  přímo při domovní prohlídce v Halově vile v pražských Kunraticích několik kusů elektronických nosičů (CD či DVD) s touto tématikou. „Můžeme potvrdit, že u jednoho z obviněných mužů v této kauze došlo před několika dny k rozšíření trestního stíhání a nyní je kromě předchozích skutků obviněn také z výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií,“ potvrdil bez dalších podrobností a upřesnění jména mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Pouze doplnil, že obviněnému v této souvislosti hrozí až dva roky vězení. Že jde právě o někdejšího výkonného ředitele Halu, potvrdily Právu dva na sobě nezávislé zdroje. Hala už tři měsíce sedí ve vazbě kvůli podezření z přijetí mnohamiliónových úplatků při lukrativních pronájmech dálničních odpočívadel soukromým firmám.

Kromě Haly zatkli detektivové z protikorupční policie  několik dnů před Vánocemi i někdejšího ředitele ŘSD Petra Laušmana, podnikového právníka Roberta Wolfa či předsedu představenstva společnosti Monstera International Jiřího Neužila.

Viní je z toho, že soukromé firmě zařídili za úplatky lukrativní pronájem některých dálničních odpočívadel na D5 a D47, čímž měli připravit stát až o 264 miliónů korun. Laušman i Wolf jsou na rozdíl od Haly a Neužila už týden na svobodě, propustil je soud.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lfr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

13:21 „Posedlí mesiáši, chiliasmus jak vyšitý, propaganda!“ Dolejš se už neudržel po posledním hlásání aktivistky Grety

Klimatická aktivistka, Švédka Greta Thunbergová na pátečním shromáždění v Berlíně ocenila mladé, že …