To jsou věci: Radek John vyčítá prezidentu Zemanovi alkoholismus

03.02.2016 8:02

Někdejší novinář, později ministr vnitra a dnes opět píšící tvůrce Radek John dal na svém Facebooku průchod znechucení z prezidenta Miloše Zemana. Zejména mu na hlavě státu vadí měknutí mozku. Alkohol podle Johna dělá své.

To jsou věci: Radek John vyčítá prezidentu Zemanovi alkoholismus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

Radek John se nechal inspirovat článkem na webu magazínu Respekt. „Zeman ve Valticích aneb Jak vypadá výchova k servilitě“ zněl název textu rozebírajícího besedu prezidenta se středoškoláky, kterou ironickým způsobem odprezentovala známá humoristická relace České televize 168 hodin.

Exministr vnitra k tomu na svůj Facebook napsal: „Ostuda této země. Vulgární narcis, kterému měkne mozek.“ A doplnil poznámku, že v případě prezidenta očividně udělala své konzumace alkoholu.

Již o několik dní dříve John vyjádřil nadšený souhlas s trestním oznámením, které na prezidenta podal jeho někdejší poradce, později vyhozený Zdeněk Šarapatka. Ten napsal vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové stránkový text, ve kterém rozebírá společenskou nebezpečnost Zemanových slov, a žádá ji, aby posoudila, zda nedošlo k nějakému trestnému činu. „A já naprosto souhlasím. Čeho je moc, toho je příliš. Ostuda!“ připsal k trestnímu oznámení Radek John.

Ještě dříve pak zaujal sdílením článku o sociální katastrofě v Rusku, který doplnil vlastní glosou: „A tam se řítí Zeman a jeho poskoci...“ Pod jeho textem se rozjela drsná polemika, ve které samotný John vzkázal jednomu z diskutérů hájících Rusko: „Fajn. Odjeďte tam a my budeme mít klid.“

Kromě toho se John na sociální síti obsáhle věnuje pomoci uprchlíkům a diskreditaci těch, kteří je odmítají. Sdílí například blog pojednávající o „záhadném financování“ Bloku proti islámu a hnutí Úsvit.

John také s oblibou cituje obsáhlá vyjádření Angely Merkelové a sdílí informaci o „ruské propagandě“, popisující brutální útoky migrantů v Německu na základě jedné vyvrácené televizní reportáže.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

9:12 Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

Kurdské a turecké čtvrti v Německu začínají připomínat počátek občanské války. Překladatelka a publi…