To máte z novin? Ježíšmarjá... Zeman padesát minut odrážel dotazy bulváru. Jeden peprný byl i od Kalouska

08.02.2015 12:33 | Zprávy

Po vzniku "Prezidentského Pressklubu" představil prezident Miloš Zeman další zcela nový formát prezidentského rozhovoru. Pořad "S prezidentem v Lánech" jako první představil prezidenta v rozhovoru, vysílaném po internetu. I to umožnilo, že se plánované třicetiminutové povídání protáhlo skoro na hodinu.

To máte z novin? Ježíšmarjá... Zeman padesát minut odrážel dotazy bulváru. Jeden peprný byl i od Kalouska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Další obdoba Hovorů z Lán s prezidentem Milošem Zemanem.Tentokráte živým vysíláním na internetových stránkách Blesku

V neděli v jedenáct hodin se z lánského zámku ohlásil redaktor serveru Blesk.cz David Vaníček. V Masarykově salónku se prezidenta hned na úvod zeptal, zda by jej uráželo, kdyby jej obsluhoval zdravotně postižený číšník. Prezident to odmítl a popřel, že by kdy něco takového prosazovali jeho spolupracovníci, jak se v týdnu psalo v médiích.

Následoval první dotaz "z lidu“, v tomto případě spíše z politické reprezentace. Ptal se Hassan Mezian, původem syrský senátor za ČSSD. Chtěl znát prezidentův názor na vrácení hraničních kontrol v Schengenu kvůli obavám z terorismu. Přitom ocitoval slavného amerického politika Benjamina Franklina: "Kdo preferuje bezpečnost nad svobodou, přichází o obojí." Prezident odmítl, aby byl omezován pohyb osob. Pokud jde o boj s terorismem, vyzývá Miloš Zeman k likvidaci výcvikových základen terorismu, což je podle něj přehnané nazývat "válkou“, jak někteří činí.

"Jsem přesvědčen, že tam není žádný zárodek třetí světové války,“ uvedl dále. Pak vysvětloval svá slova o "superholocaustu“. Mluvil prý o tom, že holocaust byl zaměřen proti Židům, byť po vítězné německé válce by nejspíš byl zaměřen i proti Slovanům. "Teď chtějí také zavraždit nebo udělat otroky ze všech lidí, kteří neuznávají jejich víru,“ připomněl. Navíc touto vírou je, jak připomněl, myšlen velmi ortodoxní výklad islámu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jakub Vosáhlo

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V ČT Rajchla utnuli, tak to řekl v Boleslavi. Natvrdo

12:00 V ČT Rajchla utnuli, tak to řekl v Boleslavi. Natvrdo

Jindřich Rajchl vystoupil v rámci předvolebního turné „Revoluce zdravého rozumu“ v Mladé Boleslavi, …