To nebyli chuligáni z fotbalu, ale lidé, co chtějí žít svobodně. Podpora Staromáku z Klausova institutu

20.10.2020 19:44

Někdejší europoslanec a dnes spolupracovník Institutu Václava Klause Ivo Strejček se postavil na stranu demonstrantů ze Staroměstského náměstí a konstatoval, že šlo především o lidi, kteří chtějí žít život svobodně, chtějí žít život po svém a nechtějí se nechat zlikvidovat státem či nadnárodními institucemi.

To nebyli chuligáni z fotbalu, ale lidé, co chtějí žít svobodně. Podpora Staromáku z Klausova institutu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Ivo Strejček
reklama

Bývalý europoslanec ODS Ivo Strejček se zastal demonstrantů na Staroměstském náměstí. Uznal, že část demonstrantů se přišla poprat s policií, ale zdůraznil, že většinu demonstrantů tvořili slušní lidé, kteří chtěli dát vládě najevo, že zachází příliš daleko a v podstatě likviduje všechny společenské aktivity.

Nedělní demonstraci bereme jako důkaz, že část občanů s vynucováním plošných vládních opatření nesouhlasí a že cítí povinnost dalšímu stupňování jejich restriktivnosti odporovat. Pokud hlavním smyslem staroměstské demonstrace mělo být vyjádření postojů, kterými někteří občané odmítají další nezodpovědnou vládní likvidaci společenských a mezilidských aktivit, naší ekonomiky, zdravotní péče, vzdělávacího systému, pokud cílem byl i odpor proti této formě likvidace našeho státu slepým podřizováním se příkazům nadnárodních institucí a pokud základním smyslem byla obhajoba svobody žít životy po svém, bez vládního dirigismu, pak záměry a cíle demonstrace schvalujeme a podporujeme,“ napsal Strejček.

Někdejší europoslanec spolu s kolegy z Institut připomněl, že se fotbaloví chuligáni pustili do bitky s policií, až když byla oficiálně povolená demonstrace řádně ukončena. Neměla by proto zapadnout podstata této akce, na které dali občané najevo, že si chtějí bránit své svobody.

„Česká politická scéna – vláda i opozice – svými prohlášeními zúžila občanský protest ze Staroměstského náměstí na střet mezi fotbalovými chuligány a Policií ČR. Zcela se vyhnula interpretaci příčin, proč část občanů cítila potřebu protestovat proti vládou organizovanému omezování našich svobod, zastavení společenského života, rozvratu veřejných financí a vzdělávacího systému. Taková politická zbabělost nás už ale u vládních i opozičních politiků nepřekvapuje," uzavřel Strejček tvrdým úderem vůči vládě i opozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…