To nejdu, vzpomíná Geislerová na dobu, kdy se povolily demonstrace

30.06.2019 19:20 | Zprávy

Herečka Aňa Geislerová zavzpomínala na karlovarském filmovém festivalu, kde představuje film Amnestie, na rok 1989 a 1990. Film připomíná amnestii právě z roku 1990, kterou vyhlásil prezident Václav Havel. Slova Geislerové přináší server iDNES.cz.

To nejdu, vzpomíná Geislerová na dobu, kdy se povolily demonstrace
Foto: Repro Facebook
Popisek: Herečka Anna Geislerová na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii

Geislerová vzpomíná, jak jí bylo v roce 1990 čtrnáct. „Ve školním čtenářském deníku jsem měla tenkrát ještě zakázanou Havlovu Asanaci, vyráběli jsme transparenty, a když byly demonstrace povolené, řekla jsem: Tak to nejdu!“ uvádí Geislerová, jak v 90. letech zkrátka žili. 

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

EU

Tvrdíte, že je Vaší povinností EU zlepšovat. Proč se to tedy neděje? Já mám spíš dojem, že se EU zhoršuje a začínám mít pocit, že vedle šílené zelené politiky jí jde hlavně o tom, jak šmírovat nás lidi a mít lidi pod kontrolou než aby dělala něco dobrého pro lidi.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jestli dopadnou zle, tak kvůli Fialovi. Vidlák vypíchnul po zátahu na drony zajímavost

20:57 Jestli dopadnou zle, tak kvůli Fialovi. Vidlák vypíchnul po zátahu na drony zajímavost

Zásah Vojenské policie proti spolku Skupina D vyvolal ostrou reakci předsedy hnutí Stačilo! Daniela …