To není zastropování. Je to jinak, stejně to zaplatíte, přišlo z hospodářské komory

22.09.2022 13:14 | Komentář

Na volební nepravdy vlády Petra Fialy (ODS) se ve svém příspěvku zaslaném ParlamentnímListům.cz zaměřil předseda Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem Jiří Kalach.

To není zastropování. Je to jinak, stejně to zaplatíte, přišlo z hospodářské komory
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Fiala při projevu

„Celých 9 měsíců vláda nedělala nic proti navyšování cen energií. Tvrdila, že žádný cenový strop není možný z důvodu dalšího tisknutí peněz, hrozby inflace atd. Vysmívala se Orbánovi za jeho zastropování cen pohonných hmot. Poté, co pan Fiala dostal na Moravě skoro nafackováno a po více než 100 000 lidí na Václavském náměstí, se vláda najednou uzavřela do kanceláře a vymyslela cenový strop na energie. Termín cenový strop je nepravdivý. Žádný cenový strop není. Samotná lež je i to, že cena za 1 kWh bude 6 Kč. V této ceně není započítána cena za transport energie a další poplatky. Skutečná cena bude cca 9 Kč za kWh,“ píše Jiří Kalach.

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 10760 lidí

„Vláda žádné zastropování cen neudělala, pouze rozdělila cenu elektrické energie na 2 části. První část, kterou zaplatí občané a firmy rovnou (udávaných 9 Kč za kWh) a druhou část, kterou doplatí stát. Odhad ministra financí je 120 miliard Kč. Slib doplatku ze strany státu je sen každého obchodníka, proto se tato cena může vyšplhat až na několik stovek miliard Kč. Musíme se zeptat, od koho získá stát peníze? Jsou jenom dvě možnosti. Buď je vybere na daních, nebo je vytiskne. Možná je i kombinace těchto možností. Každopádně tato cesta vede k dramatickému růstu inflace. Inflace, která je legální cestou vlády, jak snížit státní dluh a získat od občanů peníze na jejich úkor. Každý z nás zchudne za rok a půl o jednu třetinu,“ dodává Kalach s tím, že ke stručnému zastropování vede jednoduchá cesta. 

„Přestat v ČR prodávat elektřinu za ceny udávané lipskou burzou, začít ji prodávat za výrobní mix ČR plus přiměřený zisk. Druhou podmínkou je odstoupení od emisních povolenek. Emisní povolenky jsou v podstatě totéž jako náboženské odpustky, pro jejichž kritiku byl upálen v roce 1415 Mistr Jan Hus. Stejně tak nás nyní EU trestá za naše stabilní zdroje, tedy odsířené uhelné elektrárny. Premiér Fiala prohlásil, že musíme brát ohled na minoritní akcionáře. Minoritními akcionáři jsou z téměř 50 % majitelé největších USA fondů a bank. Vláda také upřednostňuje zájmy Německa a chrání stabilitu jeho energetické soustavy. Stabilitu, která je ohrožována vypínáním německých jaderných elektráren a spoléhání se na nespolehlivé zelené zdroje (poslanec za ODS pan Skopeček). Rád bych pánům připomněl jejich poslanecký slib, kde slibují, že budou vykonávat svůj mandát ve prospěch lidu. Lidem je  zcela jistě myšlen lid český ne německý, americký nebo jakýkoliv jiný,“ dodal Kalach.                               

„U plynu je situace ještě horší. Vláda nemá zajištěny dodávky na zimu. Spoléhá na Evropské řešení, ale vzpomeňme si na covid, žádné nebude, nebo bude pro republiku nesmírně nevýhodné .Navíc plyn kupujeme od překupníků. Odevzdáváme dobrovolně cizím firmám přes 100 miliard korun ročně. Jak to bude v zimě s ropou, až začnou platit sankce, tak o tom vláda cudně mlčí. Současná politika vlády vede ke zničení střední třídy. Zničení průmyslu a zemědělství. Stěhovaní firem do lacinějšího zahraničí. Výsledkem bude hluboká recese a nezaměstnanost,“ zmínil Kalach závěrem.

Celý příspěvek Jiřího Kalacha

Volební nepravdy vlády pana Fialy

Celých 9 měsíců vláda nedělala nic proti navyšování cen energií. Tvrdila, že žádný cenový strop není možný z důvodu dalšího tisknutí peněz, hrozby inflace atd. Vysmívala se Orbánovi za jeho zastropování cen pohonných hmot.

Poté, co pan Fiala dostal na Moravě skoro nafackováno a po více než 100 000 lidí na Václavském náměstí, se vláda najednou uzavřela do kanceláře a vymyslela cenový strop na energie. Termín cenový strop je nepravdivý. Žádný cenový strop není. Samotná lež je i to, že cena za 1 kWh bude 6 Kč. V této ceně není započítána cena za transport energie a další poplatky. Skutečná cena bude cca 9 Kč za kWh.

Vláda žádné zastropování cen neudělala, pouze rozdělila cenu elektrické energie na 2 části. První část, kterou zaplatí občané a firmy rovnou (udávaných 9 Kč za kWh) a druhou část, kterou doplatí stát. Odhad ministra financí je 120 miliard Kč. Slib doplatku ze strany státu je sen každého obchodníka, proto se tato cena může vyšplhat až na několik stovek miliard Kč. Musíme se zeptat, od koho získá stát peníze? Jsou jenom dvě možnosti. Buď je vybere na daních, nebo je vytiskne. Možná je i kombinace těchto možností. Každopádně tato cesta vede k dramatickému růstu inflace. Inflace, která je legální cestou vlády, jak snížit státní dluh a získat od občanů peníze na jejich úkor. Každý z nás zchudne za rok a půl o jednu třetinu.

Ke skutečnému zastropování vede jednoduchá cesta. Přestat v ČR prodávat elektřinu za ceny udávané lipskou burzou, začít ji prodávat za výrobní mix ČR plus přiměřený zisk. Druhou podmínkou je odstoupení od emisních povolenek. Emisní povolenky jsou v podstatě totéž jako náboženské odpustky, pro jejichž kritiku byl upálen v roce 1415 Mistr Jan Hus. Stejně tak nás nyní EU trestá za naše stabilní zdroje, tedy odsířené uhelné elektrárny.

Premiér Fiala prohlásil, že musíme brát ohled na minoritní akcionáře. Minoritními akcionáři jsou z téměř 50 % majitelé největších USA fondů a bank. Vláda také upřednostňuje zájmy Německa a chrání stabilitu jeho energetické soustavy. Stabilitu, která je ohrožována vypínáním německých jaderných elektráren a spoléhání se na nespolehlivé zelené zdroje (poslanec za ODS pan Skopeček). Rád bych pánům připomněl jejich poslanecký slib, kde slibují, že budou vykonávat svůj mandát ve prospěch lidu. Lidem je zcela jistě myšlen lid český ne německý, americký nebo jakýkoliv jiný.                                                                                                         

U plynu je situace ještě horší. Vláda nemá zajištěny dodávky na zimu. Spoléhá na Evropské řešení, ale vzpomeňme si na covid, žádné nebude, nebo bude pro republiku nesmírně nevýhodné. Navíc plyn kupujeme od překupníků. Odevzdáváme dobrovolně cizím firmám přes 100 miliard korun ročně. Jak to bude v zimě s ropou, až začnou platit sankce, tak o tom vláda cudně mlčí.

Současná politika vlády vede ke zničení střední třídy. Zničení průmyslu a zemědělství. Stěhovaní firem do lacinějšího zahraničí. Výsledkem bude hluboká recese a nezaměstnanost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. U Martina Kuby ODS zazářila a dohodla se s ANO

10:27 Fiala nebude rád. U Martina Kuby ODS zazářila a dohodla se s ANO

Opoziční hnutí ANO vyhrálo ve většině statutárních měst letošní obecní volby. Výjimkou jsou napříkla…