To nevěstí nic dobrého: Ekonom našel důkaz, že může být opět zle

22.08.2017 8:47

Německý deník Die Welt si všímá, že cena zlata začala opět růst. Všeobecně se přitom má za to, že zlato je využíváno jako uchovatel hodnoty v časech krize. Znamená tedy růst ceny zlata, že se nevyhnutelně blíží další ekonomická krize?

To nevěstí nic dobrého: Ekonom našel důkaz, že může být opět zle
Foto: zlato.cz
Popisek: Zlato, ilustrační foto
reklama

Cena zlata se přiblížila ke 1300 dolarům za trojskou unci. Na počátku roku 2016 přitom ještě unce zlata stála na trzích méně než 1100 dolarů. Na počátku roku 2017 to bylo méně než 1150 dolarů. Cena zlata tedy skutečně významně narostla. Server německého deníku die Welt položil otázku, zda můžeme i nadále považovat zlato za uchovatele hodnoty v čase krize. Odpověď poskytl specialista na trh s cennými papíry a autor knihy o vývoji ceny zlata Michael Bloss.

Připomněl, že cenu zlata ovlivňuje i dění ve světě. Cenu tohoto drahého kovu zvyšuje např. napětí mezi Spojenými státy a komunistickou Severní Koreou. Svět s napětím čeká, zda na Korejském poloostrově dojde k nějaké katastrofě, což cenu zlata tlačí nahoru. Nejde tedy ani tak o příznak ekonomické krize, jako spíše o výraz politického napětí ve světě. Cena zlata bude tedy i nadále barometrem dění ve světě.

Celý článek v němčině naleznete zde.

Zatím se ale neděje nic dramatického, protože pamatujeme doby, kdy byla cena zlata ještě mnohem výš. Na počátku roku 2012 se blížila 1800 dolarům za trojskou unci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…