To se mnohým nebude líbit: Nicolas Sarkozy hovořil v Rusku

16.06.2016 12:21

„Přeji si, aby se prezident Putin zasloužil o zrušení sankcí z ruské strany a my, Evropané, bychom následovali jeho kroky. Máme již tak dostatek problémů, nemůžeme si dovolit takto strádat,“ prohlásil po schůzce s prezidentem Putinem bývalý prezident Francie Nicolas Sarkozy.

To se mnohým nebude líbit: Nicolas Sarkozy hovořil v Rusku
Foto: Indiatalkies.com
Popisek: Nicolas Sarkozy

Anketa

Kdyby někdo navrhl obnovení Československa, byli byste pro?

79%
21%
hlasovalo: 12267 lidí

Iniciátorem zrušení vzájemných sankcí by podle někdejšího francouzského prezidenta mělo být Rusko. To prohlásil ve čtvrtek na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru, píše ruská Lenta.

Podle slov Sarkozyho musejí být sankce neprodleně zrušeny. „Už tak máme dostatek problémů, nemůžeme takto dále strádat,“ prohlásil. Bývalý francouzský prezident je přesvědčen o tom, že první krok by měla učinit silnější strana. „Ten nejsilnější by měl natáhnout svou ruku jako první a nejsilnější stranou je Rusko a zejména Vladimir Putin,“ dodal Sarkozy.

Sarkozy sdělil novinářům, že den před fórem měl možnost pohovořit s ruským prezidentem Putinem. Při této příležitosti mu prý navrhl, aby zrušil „kontrasankce“. „Přeji si, aby se prezident Putin zasloužil o zrušení sankcí z ruské strany a my, Evropané, bychom následovali jeho kroky,“ prohlásil.

Sarkozy rovněž zmínil, že se v nejbližší době na toto téma chystá pohovořit i s předsedou Evropské komise Junckerem. „Vysvětlím mu, jak moc je třeba být opatrný v otázce případného prodloužení sankcí,“ uvedl.

Mimo to bývalý prezident Francie zdůraznil, že je s Ruskem rozhodně třeba spolupracovat, a prohlásil, že se bude „prát“ za to, aby nenastala nová „studená válka“.

Sarkozy promluvil i o roli Ruska v Sýrii. Zmínil, že je přesvědčen o tom, že vedení prezidenta Putina může napomoci vyřešit situaci v Sýrii. Podle Sarkozyho je Putinova autorita respektována na celém světě a nikdo ji nezpochybňuje.

„Putinovo vedení nám může napomoci tomu, aby byly v zemi dvě koalice,“ uvedl Sarkozy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: fib

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řežba po Babišově výroku v tisku: Kalousek jde demonstrovat. Topolánek se zuřivě pohádal s voliči

17:20 Řežba po Babišově výroku v tisku: Kalousek jde demonstrovat. Topolánek se zuřivě pohádal s voliči

Premiér Andrej Babiš prohlásil, že na svou funkci ministerského předsedy nerezignuje ani v případě, …