To smrdí. Klonovaní demonstranti. Čižinský a Horký šíří velmi podivné foto ze včerejší demonstrace proti Babišovi

07.05.2019 12:48

Kolik lidí včera protestovalo proti premiéru Andreji Babišovi a nové ministryni spravedlnosti Marii Benešové na Staroměstském náměstí? Podle organizátorů demonstrace šlo o obrovský úspěch. Redaktor Filip Horký ze Seznam Zprávy mluví na Twitteru o 20 tisících lidí. Poslanec Jan Čižinský (Praha Sobě) z pražské vládní koalice je účastí rovněž nadšen. Má to ale jeden háček – oba pánové se odkazují na zmanipulované fotografie, se kterými si někdo pořádně pohrál v počítači. Jde o nevydařený panoramatický záběr?

To smrdí. Klonovaní demonstranti. Čižinský a Horký šíří velmi podivné foto ze včerejší demonstrace proti Babišovi
Foto: Repro Twitter
Popisek: Podivná fotografie ze Staroměstského náměstí
reklama

„Milí sousedé, velké díky organizátorům a všem, kteří jsme dali najevo, že jsou hodnoty, za které vyjdeme do ulic. Cílem je, aby nás za týden bylo víc. Proto se podporujeme a sdílejme výzvy. Ale nutným cílem musí být, aby po dalších volbách bylo demokratických poslanců víc než 101,“ píše Čižinský.

„Podle aplikace MapChecking je nyní na Staroměstském náměstí až 20 tisíc lidí na demonstraci proti jmenování Marie Benešové do pozice ministryně spravedlnosti,“ pochvaloval si Filip Horký. Zmínil rovněž, že autorem fotografie, kterou můžete vidět níže, je fotograf Tomáš Pacovský.