To snad ta Dvořákova parta nemůže myslet vážně. Ty protáhlý xichty. Volební vysílání ČT z Maďarska opět uvedlo některé diváky v úžas

09.04.2018 19:35

Viktor Orbán se potřetí v řadě stal premiérem Maďarska a jeho strana Fidesz v nedělních parlamentních volbách obhájila ústavní většinu hlasů. Drtivé vítězství Orbánovy strany překvapilo většinu expertů, podle nichž nedělní vysoká volební účast nahrávala opozici. Čeští politici a komentátoři jsou ale v šoku z něčeho jiného. Velmi kritizují Českou televizi za to, jak o Orbánově vítězství v maďarských volbách informuje. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ zhrozil se šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

To snad ta Dvořákova parta nemůže myslet vážně. Ty protáhlý xichty. Volební vysílání ČT z Maďarska opět uvedlo některé diváky v úžas
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán
reklama

„Ne, na reportáže ČT se opravdu nedívat. Naprostá katastrofa, tentokrát minimathé z Maďarska. Orbán omezuje demokracii, je to nácek, jeho strana ovládá média, proto není možné ji porazit ve volbách, které stejně nejsou demokratické,“ napsal po zhlédnutí reportáží České televize na svém Facebooku séfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, který nevycházel z údivu, jak Česká televize prezentuje Orbánovo vítěztví. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ dodal.

Anketa

Kdybyste byli na místě Zemana, vynadali byste dnes Babišovi za výsledek jeho snahy sestavit vládu?

16%
84%
hlasovalo: 3398 lidí

Podle brněnského právníka Tomáše Tyla Česká televize přešla v hodnocení maďarských voleb od „populismu“ k největší hrozbě, a to „orbanizaci Evropy“. „No, je to vyslovená hrůza – stabilní vláda, která podporuje rodiny s dětmi a buduje národní stát, kde nenechává svoje občany podřezávat ve jménu multikulturalismu. Co bude Soros dělat? Na takovém trhu se snad ani nedá spekulovat! Jsem naprosto zděšen. Nevíte, jestli je aspoň některá z těch čtyř Orbánových dcer na holky?!“ dodal ironicky.

Poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský zase na svém Facebooku informoval o tom, že dnes zaslal osobní gratulaci Viktoru Orbánovi a popřál mu, aby se snažil více spojovat a méně rozdělovat. „Ve V4 i EU potřebujeme i nadále úzce spolupracovat,“ doplnil. „Lid je Orbánem unaven a již jej nechce? Těším se na dnešní a zítřejší analýzy,“ poznamenala na sociální síti komentátorka Irena Ryšánková.

K výraznému vítězství ve volbách nezapomněl Viktoru Orbánovi a straně Fidesz pogratulovat ani předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který se prý těší na další spolupráci v rámci Evropské lidové strany, v níž KDU-ČSL sdílí s Fidesz řadu názorů. „A to takové, že odmítáme povinné migrační kvóty a jejich spojování s čerpáním evropských fondů. Problém migrace se musí řešit v místě konfliktu. Musíme bránit hodnoty evropské křesťanské civilizace a národní kultury,“ uzavřel spokojeně v komentáři na svém Facebooku.

Glosátorka Karolína Stonjeková to pak rozsekla zcela: "Takové ty okamžiky á la maďarské volby jsou jediné momenty, kdy má smysl sledovat ČT24. Aby člověk viděl ty protáhlý xichty...!," napsala.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

21:41 Budou kvílet? Ombudsman Křeček odmítl popotahovat Babiše. Zeman rozhodl, tak není důvod

Ombudsman Stanislav Křeček se případem kolem českého premiéra nebude zabývat. Zdůvodnil to pro iRozh…