To tu ještě nebylo. Jiří Pospíšil se vymezil proti „pravdoláskařským novinářům“

15.01.2020 19:07

Hostem středečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý předseda TOP 09 a europoslanec Jiří Pospíšil. Okomentoval fungování koalice v Praze na Magistrátu hl. města Prahy i na Praze 1. Posteskl si nad tím, že občas nezbude než uzavírat koalice i s hnutím ANO. Kromě toho zdůraznil, že Amerika pro něj stále představuje pól svobody a demokracie. Vymezil se také proti „pravdoláskařským novinářům“.

To tu ještě nebylo. Jiří Pospíšil se vymezil proti „pravdoláskařským novinářům“
Foto: Facebook TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil

Pospíšil je předsedou pražské TOP 09, ale v rozhlase prohlásil, že to, co se odehrálo na Praze 1, kde se TOP 09 stala součástí nové koalice poté, co byl z pozice starosty sesazen Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě), s ním jeho kolegové konzultovali jen minimálně. Pospíšil není z nové koalice na Praze 1 příliš šťastný, ale respektuje právo zastupitelů udělat změny, pokud původní koalice přestala fungovat. „Já budu novou koalici hodnotit až podle jejích výsledků,“ zdůraznil Pospíšil.

Zrod nové koalice však v žádném případě neznamená, že by TOP 09 začala s hnutím ANO spolupracovat např. ve vládě.

„Já jsem jasně řekl, že s hnutím ANO nebudeme spolupracovat na celostátní úrovni a ve vrcholném vedení ani v hlavním městě Praze, ale v řadě měst je ta situace bohužel taková, že se to stane,“ posteskl si Pospíšil.

„I když je to komunální politika, i když někteří komunální politici odvádějí kus dobré práce, ale Praha je hlavní město a ta symbolika je silná. Navíc jsem já jako Jiří Pospíšil v předvolební kampani garantoval, že dokud budu v zastupitelstvu, tak nepůjdeme do koalice s hnutím ANO,“ zdůraznil host rozhlasu s tím, že současná koalice Pirátů, Prahy sobě, TOP 09 a STAN fungovala co nejlépe a na konci volebního období mohli bez obav složit účty občanům.

Obul se také do Pavla Čižinského z Prahy 1 Sobě.

„My jsme jasně řekli, že s Pavlem Čižinským nemůžeme být v koalici, protože to je levicový politik, který demonstroval proti pravicovým vládám,“ pravil Pospíšil s tím, že Pavel Čižinský v minulosti kritizoval i Spojené státy. Pospíšil zdůraznil, že TOP 09  je naproti tomu prozápadní. „Pro mě je pořád ta Amerika pólem svobody a demokracie, já jsem v tomto směru stále proamerický,“ pravil ve vysílání Pospíšil.

Je proto rád, že skončila partnerská smlouva Prahy s Čínou. Když se podíváte na to, s jakými partnerskými městy má které město smlouvu, tak se můžete podívat, jestli to jsou města svobodného světa nebo města autoritářských režimů, naznačil Pospíšil směr svého uvažování.

Kromě partnerských smluv chce jako pražský zastupitel řešit také to, jak se Pražanům bydlí, jak funguje pražská hromadná doprava. A když se mu zdá, že by to mohlo být lepší, snaží se na to prý upozornit současného primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti).    

„Všude to říkám, pak jsem občas nějakými pravdoláskařskými novináři kritizován, že kritizuji primátora Hřiba,“ posteskl si Pospíšil.

Stranou jeho pozornosti nezůstal ani střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), na který poukázala Evropská komise. Dosvědčují to informace z auditu, které se objevily v médiích.

Podle Pospíšila je logické, že se na půdě EU řeší střet zájmů Andreje Babiše a jeho trestní stíhání v Česku pro podezření, že spáchal dotační podvod. Pokud ho spáchal, tak tím poškodil např. Německo. Němci jsou velkými přispěvateli do rozpočtu EU, a pokud Babišovy firmy, momentálně odložené ve svěřenském fondu premiéra, čerpají evropské dotace, Pospíšilovi se zdá logické, že se nejen Němci zajímají o to, jak je s těmito dotacemi nakládáno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skandál!“ Babiš v metru: Piráti slibovali. A teď máte... Hřib se neudržel

8:45 „Skandál!“ Babiš v metru: Piráti slibovali. A teď máte... Hřib se neudržel

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš uveřejnil další propagační video ze série „čau lidi“, v němž přesvědčuje …