Tohle Babiše potěší a jiné naštve. Havlův ekonom mluvil o životní úrovni

14.01.2020 22:19 | Zprávy
autor: vef

Ekonom Tomáš Sedláček se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus vyjádřil k současné životní úrovni. Podle jeho slov, když nám bude do konce života jako dnes, není to špatná zpráva.

Tohle Babiše potěší a jiné naštve. Havlův ekonom mluvil o životní úrovni
Foto: Archiv Suma sumárum
Popisek: Tomáš Sedláček

Úvodem Sedláček hovořil o předsevzetí do nového roku. „Minulý rok jsem si dal předsevzetí, že nebudu utíkat na letištích, protože se tam pak člověk ztratí. Takže tam chodím včas. A tohleto moje předsevzetí se jaksi přelilo, že chodím včas víceméně všude... To je taková moje špatná vlastnost, protože asi neumím pořádně odhadovat čas a prostě se zpožďuji o pět minut, nebo o sedm,“ sdělil Sedláček. Předsevzetí však podle něj nefungují, protože člověk se mění těžce. „A je to vidět i v průběhu institucionálních změn. Nemám naději, že se lidé stanou lepší, ale mám naději, že institucemi se staneme lepšími,“ uvedl.

Předsevzetí jsou de facto závazky, které si dáváme do příštího roku proto, že je nejsme schopni splnit přirozenou cestou. „Je to nespokojenost se svým vlastním stavem nebo výkonem. Mě ta předsevzetí baví číst v negativním slova smyslu, to znamená, že neznám žádného člověka, který by si předsevzal, že se bude méně věnovat rodině nebo dětem, nebo že si bude víc hrát s mobilem, nebo že se naučí kouřit, nebo že bude víc pít, nebo víc chodit do společnosti a mnohdy právě tímto negativním vymezením, pak z toho hezky vyplyne, co člověk vlastně chce dělat, protože i to je samo o sobě dost těžké,“ sdělil Sedláček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…