Tohle mě vyděsilo! Demagogie a buzerace! Na Primě se do sebe obuli Sobotka, Faltýnek a Kalousek

02.10.2016 12:00 | Zprávy
autor: mp

V nedělní Partii FTV Prima se do sebe před krajskými a senátními volbami pustili premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. U jednacího stolu to mezi nimi pořádně jiskřilo.

Tohle mě vyděsilo! Demagogie a buzerace! Na Primě se do sebe obuli Sobotka, Faltýnek a Kalousek
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Miroslav Kalousek v Partii na Primě

V úvodu se pánové věnovali otázkám krajského zdravotnictví. Faltýnek začal pěkně zostra, když si do svého koaličního partnera a premiéra rýpl, že ČSSD vládne v krajích posledních osm let a za tu dobu jsou krajské nemocnice stále více zadluženy. Pokud ANO v nadcházejících krajských volbách uspěje, posvítí si na to, jak efektivně nemocnice hospodaří. Obratem připomněl, že do zdravotnictví tečou rok co rok vyšší platby a je otázka, co se s nimi děje.

Předseda vlády Sobotka Faltýnkovu kritiku důrazně odmítl. Prioritou ČSSD bylo podle premiéra zabránit další privatizaci nemocnic, což se podařilo, a následně bylo třeba nemocnice stabilizovat, což se daří postupně. ČSSD navíc odmítá vyšší spoluúčast pacientů, protože už její současnou hladinu považují za vysokou.

Ke slovu se dostal i Miroslav Kalousek, který jedním dechem zkritizoval jak Faltýnka, tak Sobotku. „On byl osmnáct let významným sociálním demokratem, takže minimálně v Olomouckém kraji musí vědět, jak tam vypadá zdravotnictví,“ udeřil na Faltýnka, který se podle jeho názoru jen vymlouvá, když se po oněch 18 letech snaží tvrdit, že v křesle prvního místopředsedy ANO nemá na tuto situaci vliv.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…