„Právě jsem strávila 5 dnů na každoroční konferenci Americké asociace knihovníků a trpím závažnou rasovou únavou,“ zahajuje americká knihovnice April Hathcocková svůj komentář na blogu, který podle autorky představuje „průsečík knihovnictví, práva, feminismu a diverzity“. Příspěvku, který Hathcocková publikovala koncem června, si následně všiml americký konzervativní server Campus Reform, který se zaměřuje na problematiku středoškolského vzdělávání.
„Rasová únava je skutečný, fyzický, psychický a emocionální stav, který jedinci nebělošského původu pociťují poté, co stráví dostatečně dlouhý čas s vyrovnáváním se náporů mikro a makro agrese, ke kterým nevyhnutelně dochází, pokud jsou vystaveni společnosti bílých lidí,“ píše Hathcocková na svém blogu. „Čím více bílých lidí a čím delší čas, který mezi nimi strávíte, tím intenzivnější je následně rasová únava,“ dodává knihovnice.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jok



