Tomáš Cikrt: Pravda o zdraví Miloše Zemana...

22.11.2017 6:41

Bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt se pro server Info.cz vyjádřil ke zdravotnímu stavu prezidenta republiky Miloše Zemana. Vážně pochybuje nad informacemi, které poskytuje v této otázce Pražský hrad.

Tomáš Cikrt: Pravda o zdraví Miloše Zemana...
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt
reklama

„Klíčová otázka je, čím lze vysvětlit viditelné potíže, které má pan prezident při některých příležitostech. On má dny, kdy působí velice svěže, a pak dny, kdy má problém udržet stabilitu, hovořit bez zaškobrtnutí, kdy působí strašně unaveně,“ poukázal Cikrt například na tiskovou konferenci ohledně pověření jmenováním vlády Andreje Babiše (ANO). 

Anketa

Jak byste coby poslanci hlasovali ve věci vydání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo?

hlasovalo: 14576 lidí

„Ty projevy nelze vysvětlit těmi příčinami, o kterých Hrad hovoří. Cukrovkou a polyneuropatií,“ řekl Cikrt. Podle něj by měl Hrad vydat speciální lékařskou zprávu, která bude obsahovat některé zásadní body. 

Původní text ZDE

„Hrad podle mě neříká všechny informace,“ dodal Cikrt. Podle něj některé projevy se mohou projevit kvůli lékům, které prezident užívá, nebo kvůli alkoholu. Nechtěl však blíže o tomto hovořit. 

Své pak také Cikrt řekl, že by se Zeman neměl bránit invalidnímu vozíku. Nebojí se toho, že by tuto skutečnost veřejnost nepřijala. „Samozřejmě, že část české veřejnosti je sto let za opicemi a má s tím problém,“ podotkl Cikrt. „Být na vozíku ale není žádná prohra,“ řekl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zemana pak Cikrt zkritizoval za nezdravý způsob život a propagaci kouření, bůčku i alkoholu. Prezident by dle jeho slov měl být vzorem. „Alkohol je strašné zlo a takhle propagovat chlastání, to je velký hřích prezidenta,“ řekl Cikrt. Podle něj však prezident také velmi ladí se svou voličskou základnou.

Vadí mu však to, když někteří lidé, kteří chtějí změnit osazení na Hradě, vymýšlejí spekulativní informace o prezidentově zdraví. „Nemůže nikdo o tomto spekulovat,“ řekl ke slovům o prezidentově rakovině Cikrt. Zdraví hlavy státu však považuje vzhledem k souvislosti s přímou volbou za věc veřejnou.

Závěrem se pak Cikrt vyjádřil i k tomu, jak Hrad komunikoval zdravotní stav prezidenta Václava Havla. Podle něj byla komunikace lepší. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…