Tomáš Halík, migrace a magoři. Překvapivá slova z nečekané strany

07.08.2018 12:21

Migranti jsou passé, nebudou tady, začněte řešit něco jiného. Spisovatel a producent Jakub Horák na Facebooku apeluje, aby se lidé začali už konečně věnovat důležitějším tématům. Jinak se prý do europarlamentu dostane „sbor nějakejch pomatenejch magorů z SPD“.

Tomáš Halík, migrace a magoři. Překvapivá slova z nečekané strany
Foto: Screen: Youtube
Popisek: Migranti pronikli přes bariéru španělské enklávy Ceuta v Maroku na severu Afriky.
reklama

Horák na Facebooku píše: „K přetrvávajícímu strachu z migrantů (muslimů, opic atd.) mám jedinou věc: Shodli jsme se v Česku víceméně všichni, že – mimo jiné kvůli tomu strachu našich spoluobčanů – žádné cizince přijímat nebudeme, a tečka. Kdo se bojí i potom a ventiluje to neustále polohysterickými komentáři v novinových diskusích, tak z jediného důvodu: prostě si ten svůj strach hýčká, protože je jediným projevem jeho individuality. Chápu, že někteří lidé mají radost, že se politicky probudili, našli nějaké dostatečně jednoduché téma, kterému rozumějí, a teď je jim líto, že o tu svou malou barikádku přijdou – vono bojovat za něco je samozřejmě opojný. Ale už je skutečně dobojováno. Nebudou tady, tečka, na úrovni naší země je to už vyřešeno. A já bych byl skutečně nerad, aby se tenhle krám stal ještě i obsahem voleb do EP tím, že tam namísto francouzsky, německy a anglicky mluvících lidí, kteří budou řešit například, proč Google u nás neplatí daně, pošleme sbor nějakejch pomatenejch magorů z SPD, kteří nám budou dělat ostudu i na mezinárodní scéně.“

Fotogalerie: - Halíkova bohoslužba

Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...
Mši při příležitosti výročí čtvrtstoletí od listop...

Anketa

Jste zatím spokojeni s prací 2. vlády Andreje Babiše? (hlasování od 7.8.2018)

hlasovalo: 10229 lidí

Pak se rozvinula diskuze, například na téma, zda zde skutečně konsenzus panuje. Philip Marlowe si myslí, že konsenzus tu de facto je, přesto se co den objevují hysterické komentáře. Andrej Bosanac mu oponuje, že konsenzus tu není. „Nemine den, abych se nesetkal s nekritickými vítači, protože humanita, protože morálka,“ píše. Philip Marlowe oponuje, že se jedná o minoritu. Bosanac tvrdí, že vzhledem k tomu, že ona minorita má podporu médií, tak se o soulad zatím nejedná.

Jaroslav Černý se zase věnuje Radiožurnálu a ČRo plus. Cituje: „Loni jsme přijali 34 tisíc imigrantů. Celkem u nás žije 527 tisíc cizinců. V jejich začlenění do společnosti jsme nejúspěšnější v EU: 80 % jich pracuje. Technická: na tom přijímání jsme se všichni neshodli. Poslouchám v autě docela Radiožurnál a ČRo plus a tam za přijímání furt někdo horlí.“ Jakub Horák mu odpovídá: „Podle mě za to kope už jen otec Halík, u kterého tak nějak cítím touhu následovat Pána a dojít toho samého osudu, co on.“

Marku Mahdalovi se nezdá, že by SPD bylo nebezpečné. „Podle vývoje od voleb se mi zdá, že politické panoptikum SPD je tak nějak samozostuzovací. Ještě pár úletů a každému, kdo nemá IQ bublajícího bahna, bude trapné je (zase) volit,“ uklidňuje.

Ozval se i Jan Zahradil z ODS, i ten uklidňoval Horáka. „Neboj, volby do EP budou mít jiný témata. Hlavně jak najít slušnej kompromis mezi dvěma extrémy – totálním eurohujerstvím (třeba TOP 0,9) a totálním euronegativismem (třeba SPD),“ vzkazuje Horákovi.

Věra Kudynová je zvědavá, jak volby dopadnou. „Jsem zvědavá, jak volby dopadnou. Lidi říkají nahlas, koho volit budou, ale hlas dají jinému. Myslím, že tzv kobliháři budou ve větším počtu, než se zdá.

Pak dodala: „Kdyby nevotravovali s čapákem, tak tolik hlasů mít nebude. Každý to zná – akce a reakce. Kdyby se politici učili fyziku, tak pak nebrečej! Nemaj to hnát do vostrejch! To našince bere k domobraně ! Slabšího a napadeného.“ Souhlasí s ní opět Jan Zahradil. „Dtto Miloš. Tomu to vyhrála pražská kavárna 2013 i 2018.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Býčí „koule“ za 240 Kč. Hlavní chod za 450 Kč. Na „Hřibově zahrádce“ za zvuku tramvají

14:20 Býčí „koule“ za 240 Kč. Hlavní chod za 450 Kč. Na „Hřibově zahrádce“ za zvuku tramvají

Zklidnění Smetanova nábřeží přineslo místním podnikům možnost rozšířít své zahrádky. ParlamentníList…