Tomáš Klus ve věci Greta: Vyzývám Českou republiku...

01.10.2019 14:00

Zpěvák Tomáš Klus požádal české politiky, aby otevřeli prostor pro veřejnou debatu, ve které bude vyjasněno, zda nejen českou společnost opanovala zelená hysterie, nebo zda máme opravdu klimatický problém, který musíme řešit, pokud chceme lidstvu dovolit přežít.

Tomáš Klus ve věci Greta: Vyzývám Českou republiku...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Písničkář Tomáš Klus
reklama

Tomáš Klus na sociální síti Facebook kroutil hlavou nad tím, že se k výrokům mladé švédské aktivistky Grety Thunbergové vyjadřují psychiatři, psychologové a další lékaři, ale lidé málo naslouchají tomu, co říká sama šestnáctiletá dívka. Ta přitom neříká nic jiného, než „poslouchejte vědce“.

Anketa

Vadí vám, že ministryně Schillerová citovala názor občana ve znění ,,je to opoziční a senátorská špína"?

5%
95%
hlasovalo: 9783 lidí

„Proč se v médiích ke Gretě vyjadřují hlavně ekonomové, psychologové, celebrity a obecně k tématu nekompetentní osoby, vypočítávající uhlíkové stopy jejího pohybu, tlumočící zkazky o konci světa, popřípadě dávají k dobru teorie o zeleném spiknutí?“ zeptal se Klus.

Podle zpěváka je na čase začít o slovech Thunbergové přemýšlet jinak. Měli bychom začít Greté opravdu naslouchat a dělat, co říká. Jestliže politiky žádá, aby naslouchali vědcům, stálo by za to skutečně nechat vědce promluvit a opravdu naslouchat tomu, co budou říkat.

Spekulace jen posilují chaos, už tak dost přifoukávaný domácími strastmi. Proto prosím politickou reprezentaci naší země, aby v zájmu vyjasnění otázky, která prokazatelně frustruje občany a rozeštvává daňové poplatníky, otevřela prostřednictvím médií veřejnou diskusi s vědci a jednou provždy dala zelené hysterii červenou, nebo potvrdila její platnost a zachovala se podle toho,“ požádal politiky Klus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…