Tomáš Töpfer nařčen ze zneužívání peněz Senátu pro divadlo

02.03.2011 7:59

Senátor za ODS Tomáš Töpfer svou senátorskou kancelář, na niž ze zákona bere k platu každý měsíc navíc peníze, umístil do budovy Divadlu Na Fidlovačce, kde je ředitelem. Upozornil na to server Aktuálně.cz s tím, že tak Töpfer divadlu pomáhá z veřejných prostředků senátního rozpočtu.

Tomáš Töpfer nařčen ze zneužívání peněz Senátu pro divadlo
reklama
Z výpisu poskytnutého kanceláří horní komory Aktuálně.cz zjistilo, že Töpfer pobírá každý měsíc na pronájem kanceláře částku kolem třiceti tisíc korun. Jako problém to ale senátor nevidí.

„Divadlo je městské části Praha 4 a já jsem senátorem za Prahu 4. Nechtělo se mi pronajímat kancelář v soukromém domě, zvláště proto, že mne lidi zastihnou tady a já je přijímám tady v divadle," reagoval na otázku, proč se rozhodl umístit kancelář do svého divadla.

Budovu přitom pronajímá městská část Praha 4 za půl milionu ročně Nadaci Fidlovačka, s níž má smlouvu jak přímo senátor Töpfer, tak společnost Divadlo Na Fidlovačce.

V Praze si podle senátních regulí může dovolit pronájem kanceláře, včetně jejího vybavení, za 32,2 tisíce, což je 386 tisíc korun ročně. Například v roce 2009 vyplatil Senát za Töpferovu kancelář 353 tisíc korun.

Server připomíná, že Töpfer je senátorem za ODS od roku 2006 a mandát mu skončí v příštím roce. Současně působí právě jako ředitel, jednatel a většinový vlastník společnosti, jež známé pražské divadlo provozuje.

Od zvolení Töpfera senátorem na podzim 2006 zaplatila až do konce září loňského roku horní komora Töpferovi na kancelář 1,2 milionu korun.

Töpfer tvrdí,, že funkci ředitele v divadle Na Fidlovačce bere jako čestnou a není za ni honorován. "Pokud v tom divadle hraju, tak mám jen honorář za to, že hraju," dodal k tomu.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

16:32 „Zaprodanče umělče!” Tomáš Klus vyšetřil Vrbětice. Ten dopadl

Dezinformátoři vyrábějí mlhu, aby zakryli oficiální verzi vrbětických událostí. Poznáte je podle toh…