Tomasz Peszynski: Ať Putin chcípne, hajzl jeden

14. 10. 2016 6:16

Ruský prezident Vladimir Putin podle informací časopisu Newsweek přiznal, že ruští vojáci zasahovali na Ukrajině. Prý proto, aby ochránili rusky mluvící obyvatelstvo cizího státu. Občanský aktivista z tzv. Pražského Majdanu Tomasz Peszynski Putinovo přiznání okomentoval velmi ostrými slovy.

Tomasz Peszynski: Ať Putin chcípne, hajzl jeden
Foto: Hana Brožková (archiv KPR)
Popisek: Miloš Zeman a Vladimir Putin

Po ruské invazi na Krym ruský prezident Vladimir Putin dlouho tvrdil, že se operace nezúčastnili žádní ruští vojáci. Teprve s odstupem času přiznal, že Rusko mělo svůj podíl na vojenském ovládnutí poloostrova, jenž se posléze připojil k Ruské federaci.  Ještě déle Putin tvrdil, že ruští vojáci nemají nic společného s konfliktem na ukrajinském Donbasu, a pokud tam nějací ruští vojáci byli zajati, šlo podle ruských nejvyšších míst o bývalé příslušníky ozbrojených sil, kteří se dobrovolně rozhodli pomoct separatistům z povstaleckých republik.

Časopis Newsweek však ve čtvrtek uveřejnil zprávu, podle níž ruský prezident Putin připustil, že na Donbasu operovali ruští vojáci. České čtenáře o tom informoval server Novinky.cz. Ruské ozbrojené síly zasáhly do konfliktu kvůli strachu o rusky mluvící obyvatelstvo v sousední zemi, které údajně čelilo útlaku po převratu na náměstí Majdan v roce 2014.

Tato informace nenechala v klidu občanského aktivistu Tomasze Peszynského. Na sociální síti Facebook se ptal, co si o tomto Putinově přiznání myslí prezident Miloš Zeman, který o válce na Ukrajině dlouho mluvil jako o občanské válce s tím, že informacím o ruské účasti v konfliktu nevěří. Jenže to není všechno, co Peszynski napsal.

„1. Co na to Miloš Zeman se svojí občanskou válkou?

2. Žijeme ve světě, kde vrah, lhář a tyran je brán jako rovnocenný partner a jeho zločiny a lži se berou jako norma.

3. „Ať chcípne, hajzl jeden,“ nebral si servítky aktivista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…