Tomasz Peszynski: S Amerikou jsem skončil. Nezaslouží si, abych ji měl rád

9. 11. 2016 10:10

„S Amerikou jsem skončil,“ napsal v reakci na výsledek prezidentských voleb občanský aktivista Tomáš Peszynski. Podotkl, že USA i Velkou Británii miloval pro jejich hodnoty. „Kdyby Čína nebo Rusko vyznávaly tyto hodnoty, měl bych rád tyto země. Nebudu adorovat Ameriku jen tak. Musí si to zasloužit. Teď si to nezasluhuje,“ řekl.

Tomasz Peszynski: S Amerikou jsem skončil. Nezaslouží si, abych ji měl rád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu
reklama

Peszynski doslova uvedl, že na Ameriku kašle. „Bez svých hodnot je Amerika jen indiánské pohřebiště,“ dodal a celý výsledek připodobnil k situaci pádu Říma.

„Barbaři nedobyli Washington a neznásilňovali ženy. Dnes je to jinak. Nejprve znásilňujete ženy a pak teprve dostanete Řím. Avšak i po pádu Říma se mnohé části římské říše udržely a plynule přešly do něčeho jiného. Zůstaly hodnoty, které se pak projevily a trvají dodnes. A proto to nemůžeme vzdát a musíme dál chránit to, co zbývá,“ zmínil k Evropě Peszynski. Evropa podle něj byla kdysi pupkem světa a má na to, se jím opět stát, pokud se změní. 

Anketa

Donald J. Trump vyhrál prezidentské volby. Budete teď mít USA raději?

89%
11%
hlasovalo: 13492 lidí

„Musíme na tom pracovat. Význam Evropy musí vzrůst a tím vzroste i význam Česka. To, co děláme není tak bezvýznamné, jak by se mohlo stát. Nevzdáme to a uděláme z Evropy pokračovatele západního světa. Jinak nás čeká doba temna – středověk, který bude trvat tak dlouho, že se jeho konce nedožijí ani děti našich dětí. Je to jen na nás,“ uzavřel se slovy, že žádná Amerika nás už nezachrání.

Celé příspěvky Tomáše Peszynského:

S Amerikou sem skončil.. USA sem stejně jako Británii miloval.. Ale pro jejich hodnoty.. Kdyby Čína nebo Rusko vyznávaly tyto hodnoty, měl bych rád tyto země. Nebudu adorovat Ameriku jen tak.. musí si to zasloužit.. Teď si to nezasluhuje.. Kašlu na ní.. Bez svých hodnota je Amerika jen indiánské pohřebiště..

Tento obraz zobrazuje pád Říma.. Toto dnes nastalo.. Barbaři nedobyli Washington a neznásilňovali ženy.. Dnes je to jinak.. Nejprve znásilňujete ženy a pak teprve dostanete Řím.. Avšak i po pádu Říma se mnohé části římské říše udržely a plynule přešly do něčeho jiého..zůstaly hodnoty, které se pak projevily a trvají dodnes.. A proto to nemůžeme vzdát a musíme dál chránit to, co zbývá.. Mluvím o Evropě.. Evropa byla kdysi pupkem světa má na to se jim opět stát, pokud se změní. Musíme na tom pracovat.. Význam Evropy musí vzrůst a tím vzroste i význam Česka..To co děláme není tak bezvýznamné, jak by se mohlo stát.. Nevzdáme to a uděláme z Evropy pokračovatele západního světa.. Jinak nás čeká doba temna - středověk, který bude trvat tak dlouho, že se jeho konce nedožijí ani děti našich dětí.. Je to jen na nás..Žádná Amerika nás už nezachrání..

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzikant: Teplouši? Píseň o nich mi nehrajou. Video s Bartoškou, strašný. Otravní aktivisti

8:16 Muzikant: Teplouši? Píseň o nich mi nehrajou. Video s Bartoškou, strašný. Otravní aktivisti

Dalším hostem Jordanky Jiráskové byl zakladatel a skladatel skupiny Nightwork František Soukup. A za…