Tomio Okamura: EU dělá z České republiky doslova odpadní koš

03.09.2020 12:18

„Až 70 procent odpadu vyváží Západ do zemí třetího světa. Tahle zpráva by mnoho z nás mohla nechat klidným, kdyby se velká část západního odpadu nevozila právě k nám do České republiky. Stali jsme se pro západní země Evropské unie doslova popelnicí,“ informuje ve svém videu na youtube předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

Tomio Okamura: EU dělá z České republiky doslova odpadní koš
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
„Vedení Evropské unie nám chce na jednu stranu nadiktovat takzvaný zelený úděl, green deal, ala Greta Thunbergová, který má stát jen Českou republiku stovky miliard korun, ale přitom neumí zpracovávat ani vlastní odpad. Takže až 70 procent odpadu vyváží Západ do zemí třetího světa. Tahle zpráva by mnoho z nás mohla nechat klidným, kdyby se velká část západního odpadu nevozila právě k nám do České republiky. Stali jsme se pro západní země Evropské unie doslova popelnicí,“ říká ve videu Okamura.
 
To souvisí také s tím, že se k nám vyváží druhořadé a méně jakostní produkty a potraviny. A jak se chová naše vláda? „Babišova vláda hnutí ANO, KSČM a ČSSD k tomuto chování Západu servilně mlčí, protože Andrej Babiš potřebuje z Evropské unie dotace pro svoje firmy a zaprodává tím celou naší zemi,“ pokračuje Okamura.    
 

Anketa

Je Česká republika dobře řízenou a vedenou zemí? (Ptáme se od 2.9.2020)

61%
39%
hlasovalo: 12993 lidí
 
„Hnutí SPD prosazuje zpřísnění legislativy. Nebuďme ale v tomto ohledu kritičtí pouze k současné vládě, ale ke všem vládám, které tohle dopustily,“ vyzývá předseda hnutí SPD.
 
A přidává další příklad praxe, která je u nás prý běžná. „To, co je stejně odporné je, že se tu najdou Češi a Moraváci, kteří bez ostychu berou eura za to, že k nám dováží z ciziny odpadky. Neumím to pochopit. Až nás zavezou odpadem, to se odstěhují na Mars? Nebo aspoň do Bruselu? Mnoho odpadu se k nám totiž dováží nelegálně a jde mimo jiné i o iniciativu některých všehoschopných podnikatelů. Celníci v poslední době evidují enormní nárůst nelegální přepravy odpadu do České republiky. Je to mimo jiné výsledek zákazu dovozu plastových odpadů do Číny a dalších asijských zemí. Jak je vidět, Čína si s evropským odpadem poradit umí, prostě dovoz zakázala,“ říká Okamura.
 
Proč to nedokážeme my? „Současná vláda prostě nehájí zájmy České republiky. Pan premiér hájí zájmy svojí firmy a ostatní strany ve Sněmovně hájí politiku Evropské unie. Jediné SPD se staví proti tomuto zneužívání naší republiky a našich občanů,“ uzavřel téma předseda SPD.
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

11:11 Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…