Topolánek: Petr Nečas je oběť. Je mi ho líto, má zničený život

17.12.2017 21:35

Jeden z prezidentských kandidátů Mirek Topolánek odpovídal živě na dotazy občanů prostřednictvím internetové komunikace na Facebooku. Zaznělo mnoho zajímavého – Petra Nečase například považuje za oběť celé kauzy a marihuanu by podporoval používat pro lékařské účely.

Topolánek: Petr Nečas je oběť. Je mi ho líto, má zničený život
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Mirek Topolánek na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Na otázku, co si prezidentský kandidát dnes myslí o Petru Nečasovi, Topolánek hned v úvodu odpovídá:

Anketa

Ohodnoťte jako ve škole složení vlády Andreje Babiše

73%
3%
2%
4%
18%
hlasovalo: 7597 lidí

„Nesouhlasil jsem s jeho politikou ani s tím, jak to dělal,“ uvedl Topolánek. Současně ale připouští, že to, co se děje nyní s ním a jeho ženou, nevidí rád.  „Vůbec mě netěší, jak se dnes chová celá ta administrativa česká vůči nezávislosti soudu a že odvolání soudkyně Králové je špatná zpráva pro všechny,“ uvedl a pokračoval: „Dnes ho beru jako oběť celé té situace a netušil jsem, že po tom všem, co jsme si možná i navzájem udělali, mě ho bude vlastně líto, ten člověk má zničený život a moc mě to netěší,“ zopakoval.

Další dotaz byl směřován na současnou politickou scénu. Sám rozhodně považuje za nejpřijatelnější politickou stranu stále ODS, kterou osm let vedl. V oblasti ekonomie a zahraničněpolitických otázek jsou mu blízcí Svobodní. „Nicméně je to strana, která je úzce vymezená, nemá takový potenciál voličů,“ řekl na jejich adresu. Obecně sympatizuje spíše s pravicovými stranami.

Marihuana v zákoně. Jedno z dalších témat, na které přišla řeč. Za nejlepší považuje izraelský model, kde mají marihuanu pro zdravotní účely jasně regulovanou. „Mají kontrolovanou jak výrobu, tak distribuci. Model je velmi restriktivní ve smyslu distribuce,“ pokračoval. „Já jsem pro lékařské účely absolutně pro to, aby byla marihuana používána. A myslím si, že to patří k dobré legislativě,“ vysvětlil.

Ožehavé téma minulých dnů – Jeruzalém, hlavní město Izraele. „Nejsem proti, ale asi by to muselo být více promyšlené dopředu, protože to vyvolá jen třetí intifádu nebo další ozbrojené konflikty na půdě města Jeruzalém,“ okomentoval nedávný krok Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele a dodal, že je to sice krásný úmysl, ale pokud není přesně znám krok B, nelze naplno podporovat krok A.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…