Topolánek jásal nad Dominikem Haškem. A smál se Jágrovi, až mu na to odpověděli fotkou...

22.05.2019 10:00

K událostem posledních dnů opět promluvil bývalý premiér Mirek Topolánek. Odsoudil jednak senátory, kteří se vymezili proti šéfovi Senátu Kuberovi za jeho výroky v Terezíně. Prý z toho kouká snaha Kuberu sesadit. Ale zato pochválil Dominika Haška za jeho občanské postoje projevené na demonstraci. Jágra označil za mimoně a poslance Hniličku za kolaboranta.

Topolánek jásal nad Dominikem Haškem. A smál se Jágrovi, až mu na to odpověděli fotkou...
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek
reklama

Mirek Topolánek nejdříve komentoval angažmá tří hokejistů v politice ve spojitosti s protesty na Václavském náměstí: „Hnilda (Milan Hnilička), Džegr (Jaromír Jágr) a Hašan (Dominik Hašek). Minimálně druzí dva – hokejové ikony. Kolaborant s estébákem, politický mimoň a obránce svobody a demokracie. Tři hokejové hvězdy a tři občanské postoje. Jsem na Tebe pyšný, Hašane!“

Anketa

Chcete, aby premiér Babiš odstoupil, jak žádali demonstranti na Václaváku?

12%
88%
hlasovalo: 24777 lidí

Pro připomenutí, Dominik Hašek na Václavském náměstí tvrdě ukázal na Babiše: „V čele naší vlády stojí nejen trestně stíhaný člověk, ale především bývalý agent StB. Člověk, který se za bývalého režimu upsal ďáblovi, aby z toho měl osobní prospěch, který povýšil nad statisíce českých a slovenských lidí, které Státní bezpečnost terorizovala duševně, fyzicky, psychicky a některé při výslechu i zabila.“ Vyjadřoval se také na adresu prezidenta Zemana, že šikanuje určité skupiny lidí a určité profese. „Jsou to především novináři, a tím popírá základní princip naši Ústavy, a to právo svobodného slova,“ řekl s tím, že i novináři mají své rodiny, které musí živit. „Nejmocnější muž o nich ale říká to, co říká. Zaměstnavatel se pak lekne, že se to dotkne jeho plátku a propustí je kvůli tomu z práce,“ poukázal na prezidentovo chování.

 

Diskutující mu však připomenuli, že Jágr zas takový politický mimoň nebyl.

 

 

 

A Topolánek přidal i pár slov k petici, pod kterou se podepsali například senátoři Drahoš, Bek, Smoljak, Dienstbier či Wagenknecht a kterou se distancují od Kuberových slov z Terezína. „Petice proti Kuberovi je účelová sračka,“ tvrdí Topolánek. „Pravda, možná si mohl tu inkriminovanou pasáž zrovna v Terezíně odpustit. Z petice ale kouká snaha převolit vedení Senátu jako péra ze starého gauče. Nejsem velký fanda Jardy Kubery, těm ‚pobouřeným‘ však nevěřím ani pozdravení,“ prohlašuje.

 

Zde diskutující Topolánkovi připomenuli, že Kubera by už šéfem být neměl. „No Kubera už ale předsedou Senátu být nemá, protože ODS už není nejsilnější senátní klub. Nebo se vám nelíbí pravidla, která doteď každý respektoval?“ Na což Topolánek odpověděl: „Vedení Senátu se tradičně volí na dva roky. Byl jsem tam 8 let a vždy jsme za a) respektovali výsledek voleb a za b) nikdy jsme aktivisticky v mezidobí do tohoto aranžmá nesahali. Na to museli přijít aktivisti bez úcty i k nepsaným pravidlům.“

 

Fotogalerie: - V „kotli"

Na Václavském náměstí se protestovalo proti minist...
Dívka s vlajkou Evropské unie
Hra o trůny už skončila. Skončíš taky Babiši?
Zapálení demonstranti využili kvůli výhledu co se ...
Na Václaváku bylo plno přesně, jak aktivisté slibo...
Přišli i mladí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros posílá 220 milionů dolarů do černošských organizací. Český politik tuší, co za tím je

21:45 Soros posílá 220 milionů dolarů do černošských organizací. Český politik tuší, co za tím je

Multimiliardář George Soros se rozhodl „investovat“ 220 milionů dolarů do černošských organizací a v…