"Tento ústav získal politické zaměření do vínku již v roce 2007, kdy vznikl," prohlásil hned v úvodu pořadu Dolejš. Jemu prý ani v nejmenším nevadí, že se někdo zajímá o dějiny tajných služeb. Je však také pravda, že i bez tohoto ústavu již dnes v Česku existují akademické instituce, které mohou tuto historii nezávisle zkoumat. Stačilo by finanční prostředky určené pro tento ústav přesunout jinam.
Není na nás, abychom řekli, jak dál
ÚSTR však podle Dolejše v minulých letech odváděl nekvalitní práci, což je vidět např. na kauze spisovatele Milana Kundery nebo v případě atentátu na Klementa Gottwalda, o který se údajně chtěli pokusit bratři Mašínové.
"My jsme tento ústav ale nezakládali. Ti, kteří se pro něj nadchli, by si měli položit otázku, jak dál. Zda budou ústavu vytvořeny podmínky pro profesionální práci, či bude úplně zrušen," soudí Dolejš, který také dodal, že v preambuli tohoto ústavu jsou jasně dány úkoly, kterým se má ústav věnovat, tak ať to činí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
Předvolební debata mezi zastánci a kritiky vlády se přiostřuje – každý tábor čte volební průzkumy po…
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková
- 11:15 Hrušínský: Kdo nechce Uršulu, hlasoval pro rozvrat EU
- 8:00 Každou šestou výplatu dáte NATO. Brutální čísla ze Slovinska
- 20:00 Milion chvilek v akci. Korespondenční volba. Tohle chystají na podzim